Veçoritë, Simbolet dhe Kuptimet e shenjës së Gaforres

shenja e gaforres

 Të lindurit nën shenjën e gaforres, të sunduar nga Hëna e mistershme, janë një nga enigmat e zodiakut. Është e drejtë të thuhet se shumica e gaforreve janë një pako kontradiktash. Të dhembshur dhe të kujdesshëm me miqtë, familjen dhe të dashuruarit, megjithatë ata mund të godasin rëndë me vërejtjet e tyre xheloze dhe personaliteti gjithnjë në ndryshim. 

Të adhurueshëm dhe eksentrit nga njëra anë, dhe nga ana tjetër të pasigurt për mënyrën se si të tjerët i shohin. Ashtu si simboli i tyre astrologjik, - Gaforrja -  mund të duken të vështira dhe të pandjeshme nga jashtë. Megjithatë, për ata prej nesh që njohin dhe duan një "Gaforre, kuptojmë se thellë poshtë qëndron një butësi dhe ndjeshmëri që i bën ata kaq shumë të veçantë ...

Ashtu si Hëna kalon nëpër shumë ndryshime derisa lëviz nga fazat e saj të reja në faza të plota, edhe Gaforret kalojnë nëpër shumë faza të reja dhe të plota të përvojës. Jeta nuk qëndron në vend për këtë shenjë, edhe nëse ato mbeten në një vend, sepse jetojnë kaq shumë në oqeanet e tyre të brendshme të emocioneve. Lidhja e tyre me Hënën shpesh e bën të pamundur që ata të operojnë në një ligjërim të barabartë nga dita në ditë. Lart e poshtë si yo-yo proverbiale, shumica e Gaforreve ndjehen në një mënyrë të caktuar në një minutë, pastaj nganjëherë krejtësisht të ndryshëm. Por kjo karakteristikë është pjesë e hijeshisë së tyre.


Zgjidh shenjën Tënde të Horoskopit

Dashi - Demi - Binjakët - Gaforrja - Luani - Virgjëresha - Peshorja - Akrepi - Shigjetari - Bricjapi - Ujori - Peshqit


Previous Post Next Post