OKB: Mbi 1100 viktima në Ukrainë

Së paku 1129 persona janë vrarë dhe 3442 janë plagosur gjatë konfliktit të Ukrainës prej mesit të muajit prill, thonë monitoruesit e OKB-së, në raportin e rregullt mujor që është publikuar sot.
Komisionerja e Lartë e OKB-së për të Drejtate Njeriut, Navi Pillay, përmes një komunikate ka thënë se luftimet në rritje në Donjeck dhe Lluhansk, janë jashtëzakonisht alarmuese ndërsa rrëzimi i aeroplanit malajzian më 17 korrik mund të rezultoj si krim lufte./rel/- Oculus News
OKB: Mbi 1100 viktima në Ukrainë OKB: Mbi 1100 viktima në Ukrainë Reviewed by Marion Mardodaj on 7/28/2014 12:32:00 PM Rating: 5
Powered by Blogger.