Karakteristikat, Simbolet dhe Kuptimet e Shenjës së Peshqve

  Shenja e Peshkut

 Persona misteriozë dhe tërheqës, shumica e Peshqve janë jashtëzakonisht të talentuar, por megjithëse janë të talentuar në shumë mënyra, ende e kalojnë shumicën e jetës duke u orvatur me "konfuzen". Peshqit është shenja e simbolizuar nga imazhi i dy peshqve. Simboli i tyre përshkruan një peshk duke shkuar lart, tjetri duke u zhvendosur poshtë. Kjo pasqyron se si Peshqit janë shpesh të dyzuar në mes të dy rrugëve në jetë, ose në fakt jetojnë dy ekzistenca shumë të ndryshme në të njëjtën kohë.

Numri 2, është një numër shumë i fuqishëm për ta. Kjo shenjë zodiakale njihet si shenjtori dhe mëkatari i mbështjellë në një; modeli i modës apo artit, shpirti i humbur, filozofi, psikiku dhe vizionari. Karakteristikat e tyre janë shumë të cenueshme; Peshqit janë tepër të adaptueshëm dhe elastik. I gjen duke udhëhequr në shumë fusha të ndryshme të jetës dhe shumë Peshq mund të gjenden të përfaqësuar në mesin e milionerëve më të mirë të biznesit. Në anën tjetër të medaljes, burgjet, shkollat ​​e edukimit dhe të gjitha llojet e institucioneve statistikisht kanë numër të madh të Peshqve.

Kërkesa e brendshme e Peshqve për të eksploruar sindromën e tyre të "kullës së fildishtë" mund t'i çojë në disa kushte më të pazakonta dhe të pamundura të jetesës. Nga të gjitha shenjat e zodiakut, Peshqit janë ata që përfundojnë në çrregullime më shumë gjatë viteve të jetës së tyre. Ata fantazojnë rreth situatave, njerëzve dhe sidomos romancës - dhe për shkak se shpenzojnë aq shumë kohë në formën e tyre të 'tokës së fantazisë', kjo mund t'i kapë ato në befasi në fusha të tjera të botës. Për shkak të kësaj bote të brendshme të fantazisë, Peshqit rrallë e perceptojnë vërtetë gjithçka që po ndodh rreth. E shohin jetën siç duan ata ta shohin, duke i ngjyrosur pikëpamjen e tyre rreth botës në ngjyresa dhe tone larg nga reflektimi i vërtetë. Nuk është çudi se përse kjo është shenja mrekullive dhe zhgënjimit. Nëse je një Peshk, kujdes kur emocionet e tua janë në një pikë i dobët.

Një gjë që bën kërdi në jetën tuaj është romancë. Kur gjërat shkojnë romantikisht mirë për ju, ju jeni në qiellin e nëntë. Kur romantizmi kthehet i thartuar, nisin disa probleme. Peshqit shpesh kanë nevojë të marrin shumë pushime (ose kohë të lirë) për t'u rimëkëmbur nga presionet e shumëllojshme të jetës. Ju jeni shenja më e ndjeshme e zodiakut, kështu që ju duhet të kujdeseni posaçërisht për veten tuaj. Askush nuk mund të të rrahë, aq sa mund të rrahësh veten brenda mendjes tënde. Në formën tuaj më të pastër, ju jeni psikik, vizionare dhe një dritë udhërrëfyese për të gjithë ata që ju njohin. Por, në gjendjen tuaj "të pahijshme", ju bini në depresion, bëheni ngulmues dhe konfuz.
Zgjidh shenjën Tënde të Horoskopit

Dashi - Demi - Binjakët - Gaforrja - Luani - Virgjëresha - Peshorja - Akrepi - Shigjetari - Bricjapi - Ujori - Peshqit


Previous Post Next Post