Veçoritë, Simbolet dhe Kuptimet e shenjës së Luanit

Veçoritë, Simbolet dhe Kuptimet e shenjës së Luanit

 Dashuria triumfon mbi të gjitha për këtë shenjë, e cila qeveriset nga zemra dhe vepron edhe nga ky dimension. Luanët lindin me fat. Karizmatik dhe me mendime pozitive, tërheqin jo vetëm një sërë miqsh dhe mundësishë, por arrijnë të mbijetojnë në stuhitë e jetës me stil dhe humor.

Sapo një Luan është e angazhuar në një marrëdhënie, janë krejtësisht të përkushtuar dhe besnikë. Nëse zemra ose besimi i tyre thyhen, kurrë nuk falin ose harrojnë. Kur një marrëdhënie shpërthen (madje edhe një marrëdhënje afatgjatë), mund të zhduken në perëndim të diellit pa vështruar aspak mbrapa. Luanët mund të shkëpusin lidhjet dhe t'i lënë të tjerët të zemëruar, por zakonisht ekziston një arsye e mirë pse ata kanë thyer një besim. Për një Luan, kur një marrëdhënie ka mbaruar, ka mbaruar për mirë.

Ka tri nivele të evolucionit shpirtëror të Luanit. Më e larta përfaqësohet nga Sfinksi; i mençur përtej viteve dhe mësues të mëdhenj për të tjerët. I dyti është Luani, mbreti i xhunglës, i sunduar nga egoja, por gjithmonë mbrojtëse dhe mbajtës së atyre që e duan. E fundit është Luan këlysh, i papjekur dhe i pazhvilluar, i frikësuar nga ndonjë gjë e re. Këta Luanë kapen te të tjerët (njëjtë kur fëmija nuk dëshiron të largohet nga nëna). Ata nuk mund të rrijnë vetëm.

Pa marrë parasysh se çfarë niveli kanë arritur, të gjithë Luanët janë trendi, liderë dhe aventurierë. Dobësia e tyre është krenaria që kanë. Kjo është një shenjë në të cilën do vlente thënia "lajka do ju marrë gjithçka".


Zgjidh shenjën Tënde të Horoskopit

Dashi - Demi - Binjakët - Gaforrja - Luani - Virgjëresha - Peshorja - Akrepi - Shigjetari - Bricjapi - Ujori - Peshqit


Previous Post Next Post