Si e Përballon Frikën e Madhe çdo shenjë e zodiakut

Si e Përballon Frikën e Madhe çdo shenjë e zodiakut

Dashi
Frikërat u japin atyre një ethe adrenaline. Meqenëse e duan këtë ndjenjë, ata e vendosin veten vazhdimisht në situata të rrezikshme.

Demi
Ata e lënë frikën t'i kontrollojë. Ata lejojnë që frika e tyre t'i flasë duke mos bërë gjëra që vërtet duan të bëjnë.

Binjakët
Qeshin para frikës. Mund të futen në telashe lehtë sepse injorojnë plotësisht çdo zile paralajmëruese që dëgjojnë.

Gaforrja
Mbështeten tek të dashurit e tyre kur kanë frikë. Mbështeten tek dikush tjetër që t'i ndohmojë përmes përvojës.

Luani
Janë ekspertë në pretendimin se nuk kanë frikë - edhe kur janë të tmerruar nga brenda. Gjithmonë duken të patrembur edhe pse kjo është larg së vërtetës.

Virgjëresha
Hamendësojnë skenarin e rastit më të keq dhe përpiqen të mendojnë për situatën në mënyrë logjike në mënyrë që të shtypin frikën që kanë.

Peshorja
Analizojnë pse kanë kaq shumë frikë. Pastaj përpiqen të zbulojnë rrënjën e problemit në mënyrë që ta zgjidhin.

Akrepi
Janë mjaft të fortë për të pranuar se kanë frikë, nuk e lënë që frika t'i mbajë prapa.

Shigjetari
Frika i bën ata të ndihen të gjallë. Nuk u bëhet vonë. E përqafojnë frikën.

Bricjapi
E kuptojnë që frika është pjesë e instinktit të tyre të mbijetesës. Kushtojnë vëmendje për të shmangur çro rrezik.

Ujori
Vrapojnë dhe fshihen sa herë që kanë frikë. Shpresojnë që problemi do zhduket nëse fshihen mjaftueshëm.

Peshqit
Frika i'a ngatërron keqas emocionet. Shpërthejnë shpesh dhe lehtë në lot.
Previous Post Next Post