Ja sa herë Kryen Marrëdhënje çdo Shenjë e Horoskopit

 A e keni menduar ndonjëherë se si shenja juaj ndikon në dëshirën tuaj seksuale? Nëse po, ju jeni në fat. Për të zbuluar se sa shpesh çdo shenjë zodiakut i pëlqen të bëjë seks, vauzhdoni leximin në vijim. Jo vetëm që mësimi për seksin tuaj ju mëson për veten tuaj, por gjithashtu mund t'ju ndihmojë të lundroni në marrëdhëniet seksuale.

Kur bëhet fjalë për të negociuar dëshirën tuaj seksuale në krahasim me partnerin, gjetja e një ekuilibri është pjesë e mbajtjes së një marrëdhënie të shëndetshme. Sipas Dr. Jessica O'Reilly, një eksperte për marrëdhëniet seksuale, "Përputhshmëria nuk është diçka që ju do ta gjeni, është diçka që kultivoni, kështu që ju mund t'i bëni gjërat të funksionojnë edhe nëse përjetoni nivele të ndryshme të dëshirës seksuale."

O'Reilly shton gjithashtu se nivelet e stresit, medikamentet, ciklet menstruale, kohëzgjatja e marrëdhënies, kënaqësia e marrëdhënies, komunikimi, zakonet e gjumit, ushtrimet, palestra, gjendja shpirtërore dhe nivelet e hormoneve mund të ndikojnë të gjitha në shtysën seksuale të një personi. "Mund të jesh krejtësisht i shëndetshëm dhe të duash seks një herë në vit, ose aspak. Nga ana tjetër, mund të jesh krejtësisht i shëndetshëm ose e shëndetshme dhe të duash seks gjithë kohën," thotë ajo.

Çdo çift mund të ketë mospërputhje seksuale në një kohë të caktuar, shton ajo. Edhe nëse filloni mirë të punoni së bashku, gjërat mund të ndryshojnë me kalimin e kohës, kështu që ajo thekson se është e rëndësishme të flisni për seksin me partnerin tuaj gjatë gjithë marrëdhënies.

Kur bëhet fjalë për të, faktorë të shumtë mund të ndikojnë në shtysën tuaj seksuale, kështu që shenjat e horoskopit mund të ju tregojnë shumë se si të punoni së bashku. Për të parë se si shenja juaj e diellit mund të ndikojë në dëshirën tuaj seksuale, shikoni parashikimet e mëposhtme:

Dashi (21 Mars - 19 Prill): Çdo ditë tjetër.

Deshtë janë shenja klasike të zjarrit, me mbase me nevojat më të rëndësishme për seks. Dashi tipik është me dëshirë të fortë dhe nuk lejon që dikush t'i pengojë. Kjo do të thotë që ata janë të interesuar për lidhjet e mira dhe nuk vënë në diskutim se ku do qëndrojnë me dikë. Kjo shenjë e di se çfarë dëshiron dhe si ta marrë.

Demi (20 Prill - 20 maj): Gjatë gjithë fundjavës.

Demat janë magjepsës dhe magnetikë, me një epërsi për besnikëri. Pavarësisht nëse janë çift, ose kanë një (disa) lidhje, ata pëlqejnë të bëjnë lojën e tyre A. Nëse kjo do të thotë që ata presin gjatë gjithë javës për një fundjavë të mbushur me seks, atëherë kështu do të jetë. Demat besojnë se ata nuk meritojnë asgjë përveç më të mirës - dhe dhoma e gjumit nuk përbën përjashtim.

Binjakët (21 maj - 20 qershor): Nja dy herë në muaj, ose, gjatë gjithë kohës.

Binjakët janë të ndërlikuar për t'u kuptuar, madje edhe për veten e tyre. Dëshirat e tyre seksuale janë shumë atipike dhe shpesh luhaten (shenja tipike ajri). Binjakët mund të kalojnë javë ose madje muaj pa seks thjesht sepse janë të përqendruar në gjëra ose qëllime të tjera. E thënë kjo, kur ata përqendrohen në diçka, përkushtohen totalisht në të. Pra, nëse një Binjak ka gjetur një partner me të cilin shkon mirë, do të dëshironin pa problem të flinin me këtë person çdo ditë.

Gaforrja (21 qershor - 22 korrik): Nëse ata kanë një partner, çdo natë.

Gaforret, për nga natyra, janë njerëz shumë të dashur dhe përkujdesës. Kjo do të thotë gjithashtu se mund të jenë shumë të dhënë fizikisht. Anulimet mund të jenë të gatshme në çdo kohë dhe çdo ditë kur ata e kanë gjetur personin e duhur, madje edhe të interesuar për shumë "seanca" në një ditë.

Luani (23 korrik - 22 gusht): Një herë në javë.

Këto njerëz zakonisht janë të bukur dhe janë shenja zjarri në thelbin e tyre. Ashtu si pamja e tyre e mrekullueshme, gjithashtu kanë shpirtra shumë të vendosur. Nëse janë në gjendje të bëjnë seks, ata patjetër do të gjejnë një mënyrë që kjo të ndodhë. Sidoqoftë, ndonjëherë mund të jenë të preokupuar me qëllime dhe përgjegjësi të tjera. Por me siguri do sigurohen të bëjnë seks javor për aq kohë sa kjo nuk e pengon rrugën e ambicies së tyre.

Virgjëresha (23 gusht - 22 shtator): Dy deri tre herë në javë.

Virgjëreshat janë heronj të pangopur në dhomën e gjumit. Kjo pasi jo vetëm që janë në përputhje me rregullat, planifikimin dhe specifikat e jetës, por gjithashtu duan të dëshmojnë veten dhe aftësitë e tyre. Virgjëreshat pëlqejnë seksin dhe janë të mirë në të - siç janë në shumë gjëra. Dhe, sikurse shenjat e tjera të tokës, atyre u pëlqen të tregojnë se sa mirë janë ato për gjërat e thëna. Virgjëreshat punojnë mirë me partnerët e pranishëm në jetën e tyre. Nëse mund të bëjnë seks dy herë në javë, do japin gjithçka që kanë marrë.

Peshorja (23 Shtator - 22 Tetor): Tre ose më shumë herë në javë.

Peshoret janë fëmijët më të zjarrtë të zodiakut. Janë magnetikë dhe artistikë, kur duan diçka që nuk e fshehin. Në këtë drejtim, Peshorjet duan të vlerësohen, dhe këtu nuk përbën përjashtim kënaqësia. Ka të ngjarë që ata masturbohen mjaft shpesh dhe, nëse e konsiderojnë një person vlerësues për gjithçka që duhet të ofrojnë, ka të ngjarë t’i ftojë në shtratin e tyre disa herë në javë.

Akrepi (23 Tetor - 21 Nëntor): Fjalë për fjalë ... gjatë gjithë kohës.

Stereotipet janë të vërteta: Akrepat janë të çmendur seksualë. Duke pasur parasysh opsionin kur kanë dhe një partner seksual të barabartë, Akrepat nuk do të largohn kurrë nga dhoma e gjumit, dhe ata me siguri nuk angazhohen në seks fundjavave. Por, sipas të gjitha gjasave, është mirë të supozojmë se ata janë të interesuar për seks gjatë gjithë kohës.

Shigjetari (22 nëntor - 21 dhjetor): Gjatë gjithë kohës, ose, shumë rrallë.

Shigjetarët mund të jenë individë largpamës. Plot me mendime, frymë të pavarur dhe nevojë për të hapur rrugën e tyre - seksi nuk është një domosdoshmëri në jetën e tyre të përditshme. Kjo deri sa të gjejnë dikë me të cilin përputhen me intelektualisht, shpirtërisht dhe seksualisht - pastaj nuk do të heqin dorë nga shansi për të bërë seks të mahnitshëm. Ata janë një shenjë e ekstremit 'gjithçka-dhe-asgjë', dhe kushdo që ka fat që të jetë partneri i tyre, do të priret të binte dakord.

Bricjapi (22 dhjetor - 19 janar): Pak gjatë javës, dhe shumë gjatë fundjavës.

Bricjapët, një shenjë klasike e tokës, janë shumë të ngurtë në lidhje me oraret dhe rregullat dhe janë të vetëdijshëm për atë që duhet ose nuk duhet të bëjnë. Si rezultat, gjërat mund të jenë sfiduese për ta kur bëhet fjalë për seksin sepse shpesh është e vështirë për ata që të jenë fleksibël dhe të përmbushin pritjet e tyre të larta nga vetja. Bricjapët janë të interesuar për seksin, dhe padyshim kanë dëshira dhe nevoja, por bërja e vetes për tu përfshirë dhe për t’i lënë njerëzit brenda mund të jetë e vështirë. Si rezultat, ata ka të ngjarë të planifikojnë masturbim të shpeshtë dhe, kur kanë një partner të mirë, ka të ngjarë të planifikojnë jetën e tyre seksuale në detaje të shkëlqyera.

Ujori (20 Jan - 18 Shkurt): Një herë në dy javë.

Ujorët janë sfidues për t'u kuptuar ndonjëherë. Si shenja e ajrit, ata shpesh ndiejnë një distancë nga të tjerët, dhe mënyra për të kapërcyer atë distancë mund të jetë një sfidë për ta. Si rezultat, mund të jetë e vështirë për Ujorët të kenë marrëdhënie që janë në sinkronizëm romantikisht, emocionalisht, fizikisht dhe seksualisht. Ujorët mund të mos bëjnë seks shumë shpesh, por jo për mungesë dëshire. Thjesht duhet një përpjekje e përbashkët për ta që të ndihen vërtet të lidhur. Kjo mund të zgjasë javë ose muaj. Sidoqoftë, kur ata ndjehen vërtet në një mendje me dikë, sipas të gjitha gjasave, seksi do jetë i paharrueshëm.

Peshqit (19 shkurt - 20 Mars): Nja dy herë në javë.

Peshqit janë shumë mbrojtës të zemrave të tyre të ndjeshme. Kur janë në dashuri, mund të jenë të gatshëm çdo herë. Janë inteligjentë emocionalisht dhe krijues, dhe kjo shtrihet në të gjitha fushat e jetës, përfshirë seksin. Pra, kjo do të thotë që shtytja e tyre seksuale fillestare është mjaft e lartë, dhe atëherë nëse vërtet janë në sinkron me dikë, kufiri nuk ekziston.

Duke njohur si shenjën tuaj ashtu edhe shenjën e partnerit tuaj, mund të siguroheni që të maksimalizoni përputhshmërinë tuaj brenda dhe jashtë dhomës së gjumit.

Gjithsesi urojmë, sido që të jetë shenja juaj, që jeta juaj seksuale është pikërisht ashtu siç dëshironi. Dhe nëse nuk është, mbase universi ka diçka interesante "në dyqan" për ju në vitin 2020.
Previous Post Next Post