Emocioni me të cilin Lufton ekstremisht çdo shenjë Horoskopi

Dashi
Zemërimi yt. Duhet të mësoni se si të merrni frymë ngadalë dhe thellë kur zemëroheni, në vend që të inatoseni, t'a përmbysni e të bëni skena nga më të pakëndshmet.

Demi
Vetmia juaj. Ju duhet të mësoni se si të shijoni shoqërinë në vend që t'i shkruani ishit ose të lidheni me dikë të ri sa herë që ndiheni pak të vetmuar.

Binjakët
Trishtimi yt. Ju duhet të mësoni se si të përballeni me trishtimin tuaj në një mënyrë më të shëndetshme, në vend që ta shprehni në shtëpi për javë të tëra.

Gaforrja
Faji juaj. Duhet të mësoni se bota nuk sillet rreth jush në vend që të supozoni se çdo gjë e gabuar është disi faji juaj.

Luani
Xhelozia jote. Duhet të mësoni se si të veproni në mënyrë mbështetëse për njerëzit që ju rrethojnë në vend që të mërziteni se përse ata kanë atë që ju dëshironi.

Virgjëresha
Lumturia juaj. Duhet të mësoni se si të shijoni momentet tuaja më të mira në vend që të prisni që të gjeni ndonjë gabim.

Peshorja
Frika jote. Duhet të mësoni se si të rrezikoni në vend që të fshiheni brenda zonës tuaj të rehatisë, ku ndjeheni të sigurt.

Akrepi
Hidhërimi yt. Duhet të mësoni të jetoni me humbjen tuaj në vend që ta mbyllni veten, në mënyrë që të mund të shmangni më shumë dhimbje.

Shigjetari
Kënaqësia juaj. Duhet të mësosh të jesh i durueshëm në vend që të nxitosh shpejt për të kapur gjërat.

Bricjapi
Zhgënjimi juaj. Duhet të mësoni të pranoni përvojën tuaj në vend që të hiqni dorë nga e dyta, diçka nuk do të shkojë në rrugën tuaj.

Ujori
Dhimbja jote. Duhet të mësoni se si të menaxhoni refuzimin, në vend që të vendosni menjëherë se jeni më mirë vetëm.

Peshqit
Zhgënjimi juaj. Duhet të mësosh të jesh fleksibël në vend që të lëshohesh kur diçka nuk shkon saktësisht sipas planit.
Previous Post Next Post