Nuk e falin Tradhtinë këto Shenja të Horoskopit...

 
 Çdo marrëdhënie kalon nëpër disa ulje dhe ngritje, nga mosmarrëveshjet në momentet kur thjesht nuk po e gjeni njëri-tjetrin. Por ndonjëherë gjërat bëhen edhe më keq, dhe ju duhet të vendosni nëse duhet të falni një partner që ju tradhtoi apo t'i jepni fund gjithçkaje. Një vendim i madh si ky mund të varet nga një numër faktorësh të ndryshëm, por shenja juaj e zodiakut mund të sugjerojë nëse do jeni në gjendje ta vendosni që ta lini pas pabesinë, sipas ekspertëve të astrologjisë.

"Shenjat e Shigjetarit janë meditues të mendimeve të mëdha, mund të shohin vlerën e të gjithë marrëdhënies përtej një incidenti tradhëtie," thotë Bustle Jennifer, një astrolog i stërvitur dhe trajnerja e certifikuar për jetën Martha Beck.

Falja mund të vijë lehtësisht nga një Shigjetar, por disa shenja të tjera e kanë të vështirë - apo edhe të pamundur - të ecin përpara në një marrëdhënie me partnerin e tyre pasi të ketë qenë jobesnikë. Këtu janë shenjat e zodiakut, të cilat nuk ka gjasa të falin partnerin nga tradhtia, sipas ekspertëve të astrologjisë.

Dashi

"Dashi është dyshuesi i zodiakut, kështu që ata kanë gjithmonë pak mosbesim në kokën e tyre," thotë Jasmine Hoover, një astrolog.

"Dashi sundon mbi trurin dhe kur tradhtia ndodh ata ngecin në kokën e tyre në lidhje me situatën."

Nëse jeni një Dash, ju mund t'i thuani partnerit tuaj se e falni për pabesinë, por në realitet, mendja juaj ka të ngjarë të ketë probleme me të falurit e vërtetë. Ndërsa nuk do të mbash mëri, mund të ndjehesh i/e zemëruar dhe pakënaqur për një kohë të gjatë, thotë Hoover. Mbani në mend se kurrë nuk jeni të detyruar të falni një partner që ju mashtron, prandaj tregohuni të sinqertë me veten nëse mendja juaj po e kalon me të vërtetë incidentin.

Binjakët

Disa njerëz janë plotësisht të lumtur me një marrëdhënie ku secili partner bën gjërat e veta në shumicën e kohës. Por si Binjakë, ju ndoshta dëshironi një angazhim më të plotë. "Binjakët nuk kanë kohë për tëhumbur mbi njerëzit që nuk janë 100% të përkushtuar ndaj tyre," thotë Dove.

Pra, nëse zbuloni se partneri juaj ka tradhtuar, ju me siguri nuk jeni të gatshëm ta anashkaloni incidentin. "Binjakët do të arrijë në këtë përfundim duke përdorur intelektin dhe mendimin racional në vend të emocionit," thotë ajo. Nëse kjo është tendenca juaj, është padyshim e drejtë të dëshironi të largoheni pasi partneri juaj ju ka tradhtuar. Vetëm sigurohuni t’i lejoni vetes hapësirë për të ndjerë emocionet tuaja gjatë procesit.

Virgjëresha

Si një Virgjëreshë, ju jeni ndoshta një kujdestar natyror, i cili mund t'ju bëjë të ndjeheni sikur mund të mposhtni çdo problem që hasni. Por për njerëzit e kësaj shenje, kur partneri i tyre mashtron, ata mund të ndjehen shumë të pafuqishëm.

"Kur mashtrimi u ndodh, ata menjëherë fillojnë të vetë-kritikojnë pse nuk e kapën atë para se të ndodhte dhe çfarë mund të kishin bërë për ta parandaluar atë," thotë Hoover. "Kjo fillon një proces të të menduarit poshtë për muzën e merkurit dhe pamundësinë për të falur jo vetëm veten, por edhe partnerin mashtrues."

Ndërsa mund të jetë joshëse të fajësoni veten për mos kuptimin se partneri juaj po bëhej i/e pabesë, sigurohuni që të keni të njëjtin kujdes dhe dashuri për veten tuaj si tek njerëzit përreth jush.

Akrepi

"Akrepi kurrë nuk do ta harrojë dhe kurrë nuk do ta falë partnerin i cili i mashtron", thotë Dove. Disa njerëz kanë personalitete të rrjedhës dhe nuk mund të qëndrojnë të çmendur për një kohë të gjatë. Por si Akrep, me siguri ke tendencën të mbash ndjenjat e lëndimit dhe zemërimit.

Nëse vendosni të vazhdoni lidhjen tuaj me partnerin pasi jua ka tradhtuar, sigurohuni që ta bëni këtë me një zemër të qetë, sepse tendenca e Akrepit mund të kërkojë hakmarrje ose të ndëshkojë partnerin për ato që ka bërë. Ndërsa kjo mund të jetë e këndshme në moment, nuk do të heq me të vërtetë dhimbjen që ndjeni.

Ujori

Mund të supozoni se një shenjë që nuk mund të falë një tradhtar apo tradhtare është gjithashtu ajo shenjë që formon shpejt dhe me lehtësi lidhje romantike, por kjo ndoshta nuk ndodh tek ju, si Ujor. "Ujori është një shenjë ajri dhe shpesh ka probleme për të krijuar dhe mbajtur lidhje intime," thotë Dove. Sapo të vendosni t'i përkushtoheni një personi dhe ta lejoni atë në jetën tuaj, do ta dashuroni shumë. Kjo është arsyeja pse të kesh një partner mashtrues për ty, mund të jetë kaq e dhimbshëm. "Nëse i tradhtoni, Ujorët do shkëputen lehtë dhe do t'ju lënë në çast," thotë ajo.

Asnjëherë nuk duhet të ndjeheni të detyruar të falin një partner pasi të keni mashtruar, pavarësisht se cila është shenja juaj. Vetëm sigurohuni që vendimi që ju zgjidhni është ajo që dëshironi të bëni.
Previous Post Next Post