Si të biesh përsëri në Dashuri, sipas Horoskopit

Si të biesh përsëri në Dashuri, sipas Horoskopit
 
Dashi (21 mars - 19 prill)
Kujtoni kur filluat të takoheshit ato herët e para, dhe ndihej kaq emocionuese kur thjeshtë mbanit duart bashkë apo u puthnit? Tani, ndihet si diçka tjetër kur i jepni njëri-tjetrit një të puthur në faqe ose një fërkim duarsh gjatë ecjes. Por kur ishte hera e fundit që të dy vepruat vërtetë si fëmijë të dashuruar?

Nëse doni të përjetoni dashuri sikur të ishte hera e parë, lloji i pafajshëm i dashurisë kur akoma jeni duke u njohur me njëri-tjetrin, provoni sërish..

Mund të ndiheni pak budallenj duke u kthyer në një teatër apo kinema ose duke mbajtur duart dhe duke qeshur; kur jeni në dashuri, jeni në botën tuaj të vogël ku asgjë dhe askush tjetër nuk ka rëndësi, veç ju të dyve.

Demi (20 prill - 20 maj)
Një nga gjërat e para që venitet kur ndiheni rehat në marrëdhënien tuaj është romanca. Ne nuk na pëlqen të pranojmë se marrëdhëniet tona nuk kanë romancë, por me siguri evolon në diçka më të bindur pasi të jeni duke u përpjekur për të bërë përshtypje tek partneri.

Nëse doni të përjetoni dashuri sikur të ishte hera e parë, Demi, të gjithë ju duhet të ktheheni në veprimin sikur keni bërë kur keni qenë në takimin e parë. Mos harroni të përpiqeni të përgëzoni partnerin, dhe t'i bëni të skuqen? Bëhuni sikur po përpiqeni t'i fshini diçka njëri-tjetrit - lule, një darkë të ndezur me qirinj dhe disa këngë romantike të viteve kur u njohët për herë të parë.

Binjakët(21 Maj - 20 Qershor)
Asgjë nuk i përshpejton rrahjet e zemrës në një marrëdhënie të re se sa disa flirtime serioze. Nëse kjo ishte biseda juaj e parë reale, ose ju po fillonit të ishit seriozë, flirtim ishte diçka që ende mund t'ju bëjë të skuqeni, Binjakët.

Si dikush që është shumë i mirë me fjalët e tij, flirtimi vjen lehtësisht tek ju. Nëse doni të përjetoni dashuri sikur të ishte hera e parë, flirto me partnerin sikur sapo njiheni me njëri-tjetrin. Mos të jetë të butë por të vërtetë. Të gjitha këto fjalë të vrazhda gjithashtu do të intensifikojnë tensionin seksual mes jush.

Gaforrja (21 qershor - 22 korrik)
Kur rehatoheni në një marrëdhënie afatgjatë, shumë gjëra që keni bërë në fillim sikur zhduken nga harta juaj e memories. Edhe nëse përpiqeni ta mbani dashurinë në rrjedhë, jeta vazhdon dhe e bën të pamundur të vazhdoni.

Nëse doni ta përjetoni dashurinë sikur të ishte hera e parë, Gaforre, injektoni më shumë dashuri në ditët tuaja. Në vend që të thuash "pafshim!". Kur largohesh për në punë, bëje një përpjekje për një të puthur me njëri-tjetrin.

Kur jeni të lumtur ose keni nevojë për dikë pranë, tentoni përqafimin dhe fjalët inkurajuese. Afeksioni vjen në shumë forma, dhe kjo është një nga gjërat më të rëndësishme për dashurinë.

Luani (23 korrik - 22 gusht)
Mos harroni kur filluat të takoheshit me partnerin apo partneren dhe donit të dinit gjithçka që duhej të dinim për të? Dhe pasi qëndronit gjithë natën duke folur me ta, shkarkuat të gjitha përgjigjet e tyre me...

Ju mund ta bëni këtë përsëri, Luan, nëse doni ta përjetoni dashurinë sikur të ishte hera e parë. Vendosni një datë për të dalë, të argëtoheni së bashku dhe të njihni përsëri njëri-tjetrin.

Edhe nëse mendon se tashmë dini çdo gjë që duhet të dini për njëri-tjetrin, do të mbeteni të befasuar se sa shumë do të mësoni sërish.

Virgjëresha (23 gusht - 22 shtator)
Virgjëresha, gjuha juaj e dashurisë janë aktet e shërbimi. Kur jeni në një marrëdhënie, një nga mënyrat që t'i tregoni dikujt që e doni është duke u treguar mënyrën e të menduarit.

Nëse doni të përjetoni dashuri sikur të ishte hera e parë, bëni diçka të mirëmenduar për  partnerin tuaj, si t'i bëni atyre një darkë të papritur.

Mësoni për diçka që ata janë të interesuar dhe angazhohuni në një bisedë rreth saj, ose ndihmojini ata me një detyrë që ka qenë në mendjen e tyre për një kohë të gjatë. Do t'ju japë kohë për t'u lidhur dhe për t'i treguar atij apo saj që jeni të gatshëm të bëni çdo gjë për ta.

Peshorja (23 shtator - 22 tetor)
Romanca është shumë e rëndësishme për ju, Peshore. Edhe kur jeta duket kaotike, gjithmonë përpiqeni të injektoni pak romancë çdo ditë në marrëdhënien tuaj. Kjo është paksa e vështirë kur puna ose familja vjen përpara marrëdhënieve tona.

Nëse doni të përjetoni dashuri sikur të ishte hera e parë, Peshore, lini një takim në një vend romantik.

Me një shishe verë të mirë, diku ku ndriçimi është i ulët dhe romantik, dhe ndoshta diçka pak 'somethin' kur të kthehesh në shtëpi më vonë. Takimet e para janë gjithnjë të mbushura me romancë dhe largimi nga jeta e përditshme për një mbrëmje do të bëjë mrekulli në marrëdhënien tuaj.

Akrepi (23 tetor - 21 nëntor)
Një marrëdhënie e re mund të jetë aq e frikshme sa mund të jetë emocionuese. Kur të njihni dikë për herë të parë, mund të gjeni veten duke u kapur mes dëshirës për t'u treguar atyre gjithçka rreth jush dhe duke dashur të zbuloni nga pak gjëra për veten tuaj në mënyrë që ata të qëndrojnë të interesuar dhe të vijnë sërish tek ju.

Cilado qoftë stili juaj, fillimi i një marrëdhënieje është koha e duhur për të njohur mirë njëri-tjetrin.

Nëse doni ta përjetoni sërish dashurinë sikur të ishte hera e parë, Akrepi, mësojini njëri-tjetrit diçka të re për veten tuaj. Tani që marrëdhënia është më e rehatshme për ju, nuk do të ndiheni shumë të frikësuar për t'u hapur, por do ndjeni ende emocionet e zbulimit të diçkaje të rëndësishme për veten tuaj tek partneri.

Mësimi i gjërave të reja për njëri-tjetrin duhet të jetë diçka që duhet ta bëni vazhdimisht, prandaj le të jetë kjo një praktikë e mirë për të filluar.

Shigjetari (22 nëntor - 21 dhjetor)
Një nga gjërat që njerëzit mbështeten kur përpiqen të qortojnë dikë të ri janë të qeshurat. Nëse mund të bësh dikë për për të cilin ndjen për të qeshur, je një hap më afër që ai apo ajo të bie në dashuri me ty. Tingëllon pak si e çuditshme, por është e vërtetë!

Nëse doni të përjetoni dashuri sikur të ishte hera e parë, Shigjetari, përdorni aftësinë tuaj të humorit për t'u afruar më shumë me të. E qeshura nuk është vetëm ilaçi më i mirë, por është gjithashtu një mënyrë e shkëlqyeshme për të shëruar shpirtrat tuaj dhe për t'u lidhur me dikë. Një tjetër mënyrë për t'u afruar me të? Gudulisje! Mos trokisni derisa ta provoni!

Bricjapi (22 dhjetor - 19 janar)
Ti je ambicioz në dashuri, bricjap. Ajo që me të vërtetë të bën të biesh në dashuri me dikë është duke parë të ardhmen me ta. Kjo padyshim nuk ndodh me të gjithë, kështu që kur të gjeni atë person të veçantë, kjo mund të sjellë disa ndjenja serioze intensive të dashurisë.

Këto ndjenjat fillestare të dashurisë mbarojnë përfundimisht, por nuk është e thënë se duhet të përfundojnë për mirë! Nëse doni të përjetoni dashuri me partnerin sikur të ishte hera e parë, bëj diçka që vetëm një Bricjapi do të bënte: vendosni një synim së bashku.

Duke ditur se po punoni për diçka që të dyve ju intereson, si blerja e një shtëpie ose të mësoni diçka të re, do t'ju sjellë më afër së bashku dhe do t'ju kujtojë pse jeni aq të përsosur për njëri-tjetrin.

Ujori (20 janar - 18 shkurt)
Ju jeni një shenjë shumë e fuqishme e zodiakut, Ujori. Gjëja që ju ndez më shumë është të kesh një lidhje intensive intelektuale me dikë. Keni nevojë për dikë që dë të zhytet thellë me ju - thellë në biseda dhe mendime.

Nëse doni ta përjetoni sërish dashurinë sikur të ishte hera e parë, kthehuni tek ajo që ju bëri të bini në dashuri me partnerin, për të filluar me: bisedat e vona që keni konsumuar së bashku.

Kaloni një kohë cilësore duke gërmuar thellë në mendjet e njëri-tjetrit dhe duke kërkuar pyetje që shkaktojnë mendime. Nuk mund ta dish kurrë se çfarë do të zbuloni dhe rizbuloni për njëri-tjetrin.

Peshqit (19 shkurt - 20 mars)
Kur gjithçka është thënë dhe bërë, Peshq, një nga gjërat më të rëndësishme në një marrëdhënie është të kaloni kohë me njëri-tjetrin. Mund të jeni me dikë dhe akoma ndiheni sikur nuk jeni me të vërtetë bashkë, gjë që mund ta tencionojë marrëdhënien tuaj.

Nëse doni ta përjetoni dashurinë sikur të ishte hera e parë, mbajini gjërat e thjeshta dhe të kaloni kohë me cilësi së bashku. Shikoni një film, gatuani darkën së bashku, ose thjesht uluni me një gotë verë dhe bisedoni me njëri-tjetrin.

Ju nuk keni nevojë për shumë lëvizje ekstravagante vetëm për t'i treguar dikujt se ju intereson dhe e doni - vetëm jini vetja juaj.  
Previous Post Next Post