Shenjat më kokëforta të Horoskopit, nuk do bien kurrë dakord me ju

Shenjat më kokëforta të Horoskopit, nuk do bien kurrë dakord me ju
 Prisni që këto shenja të zodiakut të rebelohen gjithmonë.

Disa shenja të zodiakut kurrë nuk mund të bien dakord me ju. Do bëjnë ç'të duan, sa herë që duan, dhe nuk mund t'i ndalni dot. Nëse veprojnë kundër jush dhe gjithë të tjerëve, e bëjnë sepse thjesht nuk u pëlqejnë t'u thuhet se çfarë të bëjnë, ose thjesht e bëjnë sepse janë ata që janë; pothuajse gjithmonë mund të garantoheni se këto shenja të horoskpit nuk mund të pajtohen kurrë me ju.

Konsiderohen si shenjat më kokëforta të horoskopit. Kjo, megjithëse na është thënë nga të tjerët (ose u themi të tjerëve) se jemi kokëfortë, ky "tipar" në të vërtetë nuk ekziston. Në vend të tij, të qenit kokëfortë do të thotë t'i qëndroni asaj që besoni, pa bërë mbrapa.

Njerëzit që ju quajnë kokëfortë, e bëjnë shpesh sepse janë shumë dembelë ose thjesht nuk duan t'i shohin gjërat në mënyrën tuaj. Kjo nuk do të thotë që gjithmonë duhet të bini dakord me njëri-tjetrin, por ka një ndryshim midis refuzimit për të parë gjërat nga perspektiva e një personi tjetër dhe thjesht duke mos e parë në sy.

Kur jeni "kokëfortë" për diçka, kjo ndodh sepse do të thotë shumë për ju. Ndoshta dëshironi të rrini lart për vlerat tuaja, ose ndoshta nuk doni të humbni autonominë tuaj duke qenë dikush që mendoni se duhet të jeni, por megjithatë ju e shihni atë, duke qenë kokëfortë është me të vërtetë vetëm mënyra juaj për të qenë vetvetja.

Sigurisht, mund të jetë zhgënjyese të merresh me njerëz që janë të pa pajtueshëm, por jeni të frustruar për shkak se ata nuk i përshtaten mënyrës suaj të të menduarit, apo për shkak se nuk po e mbajnë mendjen e hapur?

Konsideroni se çfarë jeni duke u përpjekur të bëni për t'i ndryshuar.

Demi (20 prill - 20 maj)

Mendoj se të gjithë mund të pajtohemi se Demi është shenja më pak e këndshme e zodiakut atje. Pra, është demi i zodiakut - natyrisht, ai është i urryer! Demi është po aq kokëfortë si një dem për shumë gjëra, sidomos kur përpiqesh t'i thuash atij të bëjë diçka që tashmë e ka planifikuar.

Mos prisni që Demi të bjerë dakord me ju për çdo gjë në çdo kohë. Ka më shumë gjasa të argumentoni më mirë përpara një muri me tulla se sa me këtë shenjë zodiakale. Lëre të bëjë çfarë dëshiron, sepse ai gjithsesi do të ... dhe është më mirë të mos luftojmë për këtë.

Luani (23 korrik - 22 gusht)

Luani pëlqen të mendojë se ka një arsye të mirë përse është gjithmonë kaq mospajtues, por kur i shterojnë tërë argumentat, ai është po aq kokëfortë dhe krenar si luani i zodiakut...!

Megjitzhëse zhgënjyese mund të jetë gjithashtu edhe e admirueshme për disa, pasi Luani qëndron gjithmonë në anën e tij. Sigurisht, mund të debatoni me të derisa të zbeheni, por kur bëhet fjalë për diçka që ka rëndësi për të, është e lehtë të kuptohet pse zgjedhja e mosdakordësisë mund të jetë zgjedhja më e mirë.

Akrepi (23 tetor - 21 nëntor)

Ashtu si shumica e shenjave të tjera zodiakore në këtë listë, Akrepi është një shenjë fikse, që do të thotë se është stabilizues dhe themelues. Ndërkohë që gjithmonë mund të mbështeteni një shenjë fikse që të ngrejë mëngët për të bërë punët e pista, duhet të llogarisni gjithashtu që ato mund të jenë shumë, shumë kokëfortë.

T'u thoni Akrepit se çfarë të bëjë, është po aq e frikshme sa edhe e pamundur. Është një akrep, kështu që duke u shkuar në anën e tij të keqe, do të thotë të rrezikosh të shpohesh e të helmohesh. Është gjithashtu i një mendjeje të vetme, sidomos kur e vë në mendje diçka që do të thotë shumë për të. Vazhdoni me kujdes.

Bricjapi (22 dhjetor - 19 janar)

Kushdo që e njeh Bricjapin e di se ai kurrë nuk heq dorë. Qoftë ky projekt i madh apo vetëm diçka e vogël.

Mos prisni që Bricjapi të bie dakord me ju kur jeni në terrenin e tij. Sigurisht, ai i mbështet disa këshilla konstruktive çdo herë pas here, por edhe nëse ai ju thotë, "Ide e mirë!" Ka ende gjasa që të vazhdojë të bëjë siç i thotë mendje tij. Preferon të punojë vetëm sepse nuk do të pajtohej kurrë me njeri.

Ujori (20 janar - 18 shkurt)

Ujori është gjithmonë i pa pajtueshëm, thjesht për faktin sepse ka mundësinë që të mos bie dakord. Madje nuk ka nevojë për një arsye për të bërë ekzaktësisht të kundërtën e asaj që sugjeroni - do shkojë kundër jush gjithsesi! Si diçka argëtuese, siç mund të duket, është gjithashtu shumë frustruese.

Ujori është rebel i lindur nga natyra. Ai refuzon autoritetin dhe t'i thuash çfarë të bëjë, sepse kjo është ajo që ndjehet më e natyrshme tek ai. Në të shumtën e kohës, kjo nuk ka të bëjë me njëri. Ai thjesht dëshiron të bëjë gjënë që dëshiron, dhe pavarësisht nga insistimi i të tjerëve, ai do ta bëjë, gjithsesi.
Previous Post Next Post