Përse Ndjeu Keqardhje që u largua nga Ty, sipas Horoskopit

Përse Ndjeu Keqardhje që u largua nga Ty, sipas Horoskopit
 
Dashi: 21 mars-19 prill
Ju keni qenë gjithmonë të gatshëm për të provuar diçka të re.

Kur bëhet fjalë për aventura të reja dhe përvoja, njerëzit gjithmonë mund të mbështeten tek ju. Në marrëdhëniet tuaja, jeni gjithmonë të gatshëm të provoni gjëra të reja dhe të lidheni me partnerin nëpërmjet tyre. Kur partneri u largua nga ju, e gjeti veten të humbur nga gatishmëria për të dalë nga norma dhe për të bërë diçka spontane, dhe jeta e tij apo e asaj është bërë tepër e mërzitshme pa ju.

Demi: 20 prill - 20 maj
Ti nuk kishe frikë t'i zotohesh atyre.

Në një shoqëri që me të vërtetë nxit njerëzit që të mbajnë opsionet e tyre të hapura dhe të "luajnë lojën" në jetën e tyre të takimeve, ju jeni ndryshe nga turma. Nuk jeni një njeri që të shqetësoheni kur keni gjetur dikë që ju intereson dhe ia bëni me dije partnerin që nga fillimi se ju pëlqen, pa sinjale të përziera. Kur partneri u largua, e kuptojë se sa e rrallë është gjetja e një personi të tillë dhe sa e bukur ishte që dikush të investonte plotësisht tek ty, dhe tani ky partner i ikur nuk mund të mos pushojë së menduari për çfarë kanë humbur.

Binjakët: 21 maj - 20 qershor
Ju ia hapët sytë për të gjitha llojet e mundësive, njerëzve dhe vendeve.

Ju pëlqen ta vendosni këmbën në derën e çdo mundësie që mundeni, dhe kjo zakonisht sjell disa situata mjaft të paharrueshme. Ju pëlqen të njihni njerëz të rinj, të eksploroni vende të reja dhe të mësoni gjëra të reja në baza ditore dhe gjithmonë doni të përfshini edhe partnerin tuaj në këto momente. Kur partneri u largua, ndjehu një zbrazëti të madhe që ishte e mbushur me të gjitha përvojat tuaja dhe tani që ju ia keni hapur sytë shumë më shumë për botën, ata sinqerisht dëshirojnë që atë kthehen sërish me ju për të përjetuar më shumë.

Gaforrja: 21 qershor - 22 korrik
Ju e dashuruat partnerin më shumë se çdokush në jetë.

Ju bieni kokë e këmbë në dashuri me dikë dhe megjithëse mund të dilni si të turpshëm dhe të rezervuar për shumicën, ende i doni njerëzit në një mënyrë madhështore. Ju dilni nga personaliteti jauj për t'i treguar partnerin se sa keni kujdes për të dhe përkuleni për t'a bërë të lumtur (pothuajse duke bërë mëkat). Kur do të largohen, mund të kenë menduar se do të ndihen më të lirë, por realiteti i vendosur në atë që askush tjetër nuk i ka dashur ndonjëherë në atë mënyrë dhe ata do të jenë të shtyrë të gjejnë sërish një njeri të tillë, si ju. Dhe me të vërtetë u vjen shumë keq që nuk e dinin se çfarë kishin kur ishin me ju.

Luani: 23 korrik-22 gusht
Ti nuk kishe frikë të jesh vetvetja.

Le të jemi të sinqertë: Besimi është një cilësi tërheqëse, dhe ju e keni atë në maja. Ju e dini që nuk jeni të përsosur, por gjithashtu besoni vërtet se keni shumë për të ofruar për botën dhe nuk keni frikë të jeni vetvetja. Ju e dini saktësisht se çfarë doni dhe çfarë meritoni, prandaj kur hyni në një marrëdhënie, kjo nuk është gjë e vogël dhe partneri juaj e zbulon shpejt këtë. Kur u largua, e kuptoi se sa e vlefshme është të jesh me dikë që nuk ka frikë të jetë vetvetja, edhe kur bota përpiqet të ushtrojë presionin më të madh. Sinqerisht do pendohet që u largua, sepse me ju, ata kishin pikërisht çfarë dëshironin, dhe është tepër e vështirë për ta gjetur dikë aq të rehatshëm në lëkurën e tij/saj.

Virgjëresha: 23 gusht - 22 shtator
Ti gjithnjë e shtyve atë të ishin më i/e mirë.

A tentoni të jeni perfektionist? Po. A mund të jeni pak kritik ndaj vetes dhe të dashurit tuaj? Oh po. Megjithatë, dëshira juaj për të nxjerrë në pah çështjet dhe për të rregulluar gjërat në marrëdhëniet tuaja me të vërtetë vjen nga nga fakti që dëshironi që partneri të jetë versioni më i mirë i mundshëm i vetvetes dhe shumë shpesh nuk e shtyjmë veten mjaftueshëm në këtë drejtim. Kur partneri juaj u largua, fillimisht mund të ndihej i/e çliruar nga mos ngacmimi juaj, por me kalimin e kohës e kuptojë se sa më mirë ishte në krah të një personi, kur ata filluan ato zakonet e këqija që ju i detyruat të përballeshin dhe ata dëshirojnë sinqerisht që t'ju kishin vlerësuar më shumë kur ju kishin pranë.

Peshorja: 23 shtator - 22 tetor
Ju me të vërtetë bëtë gjithçka që mundëd për t'i bërë të lumtur.

Ju pëlqen të mbani jetën dhe marrëdhëniet tuaja të lumtura dhe të qeta sa jeni të aftë për të bërë. Besoni se dashuria ka të bëjë me dhënien dhe marrjen, me ekuilibrin dhe harmoninë, dhe kur e doni dikë, atëherë nuk hezitoni të bëni diçka dhe gjithçka për t'a bërë të lumtur (dhe shpresoni se do të bëjnë të njëjtën gjë për ju). Kur ata largohen, nuk e kuptonin se sa e pazakontë është që dikush të përpiqet me të vërtetë për t'i bërë ata të lumtur, sepse kjo botë tenton të promovojë një "çdo njeri për vete", kur është fjala për dashurinë. Ish-partneri sinqerisht do ndjejë keqardhje që nuk ju ka marrë seriozisht, dhe ta ketë tepër të vështirë gjetjen e dikujt që të kujdesej për ta si ju.

Akrepi: 23 tetor-21 nëntor
Ata nuk kanë takuar kurrë njeri që të sjellë aq shumë pasion në jetën e tyre si ju.

Megjithëse ju pranoni se mund të keni shumë pretendime, por e bëni që t'ja vlejë me pasionin tuaj të fortë dhe përkushtimin e thellë ndaj marrëdhënieve tuaja.

Ju nuk jeni të lehtë për të kënaqur ose shumë të besuar, por ju e tregoni dashurinë tuaj në një mënyrë shumë të paharrueshme. Kur partneri juaj u largua, ata me ndershmëri menduan se mund të shmangin një plumb, por ata ende e gjejnë veten duke kujtuar se sa shumë pasion dhe eksitim keni sjellë në jetën e tyre, dhe u larguan me keqardhje, sepse e dinë se kurrë nuk do të hasin në dikë si ju sërish.

Shigjetari: 22 nëntor-21 dhjetor
Ju keni qenë gjithmonë në gjendje t'i mbushni me gëzim, pavarësisht gjithçkaje.

Ju nuk dëshironi ta merrni jetën shumë seriozisht dhe në një botë që vazhdimisht u thotë njerëzve të vendosen dhe të fiksohen në seriozitet, prania juaj është tepër freskuese. Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet tuaja, e dini se jeta nuk është gjithnjë e lumtur ose pozitive gjatë gjithë kohës, por kur vijnë momente të vështira ju keni një mënyrë simpatike dhe të lehtë për ta bërë partnerin tuaj të buzëqeshë ose të qeshni edhe në situatat më shqetësuese. Kur partneri juaj u largua, e kuptoi me të vërtetë se i mungon gjithë gëzimin dhe humorin që ju sollët në jetën e tij/saj çdo ditë dhe e di se do të jetë e pamundur të takojë sërish dikë si ju.

Bricjapi: 22 dhjetor - 19 janar
Ju ishit të palodhur besnikë dhe të përkushtuar.

Megjithëse ju keni tendencë për të parë marrëdhëniet në një dritë negative, kjo nuk është gjithmonë çështja. Ju nuk mund të jeni shenja më romantike në zodiak, por sigurisht do të punoni shumë dhe do të keni kohë për të investuar me të vërtetë dhe për t'u kujdesur për dikë që ju keni rënë në dashuri. Kur partneri u largua, e gjeti veten duke kuptuar se sa i përkushtuar dhe besnik keni qenë për ta, gjë që është e rrallë për t'u gjetur në skenat moderne të takimeve. Ata sinqerisht pendohen thellë që nuk i vlerësuan ato gjëra tek ju, kur kanë pasur rastin, dhe e dinë se gjetja e dikujt tjetër që ju përshtatet në atë nivel është një çështje e humbur.

Ujori: 20 janar - 18 shkurt
Ju i'a hapët sytë ndaj botës përreth.

Kur vjen puna për të eksploruar ide të reja, koncepte dhe shkaqe, njerëzit e dinë se mund të kthehen tek ju me një frymë. Kur jeni në një marrëdhënie, nuk jeni të interesuar të fokusoheni vetëm te të dy, por të lejoni që të dy ju të jeni pjesë e diçkaje më të madhe në botë. Ju dilni nga vetvetja për t'i treguar partnerin botën përmes syve tuaj, si dhe duke e inkurajuar atë që t'ju ndihmojë për ta ndryshuar botën për mirë. Kur partneri u largua, mendoi se thjesht mund t'i shohë sërish gjërat në atë mënyrë se si i shikonte më parë, por tani e di mirë se nuk mund ta ndryshojë mënyrën se si e sheh botën rreth tij apo saj. Ata u penduan sinqerisht që u larguan nga ju, sepse besojnë vërtetë se ju i keni ndihmuar të jenë më të vetëdijshëm dhe njerëz më të mirë.

Peshqit: 19 shkurt - 20 mars
Ti e dëgjove, kur kishte nevojë për dikë.

Në një botë që përpiqet të zhvleftësojë njerëzit e ndjeshëm dhe të na shtyjë t'i mbajmë emocionet tona tek ne që vijnë tek dikush si ti, është një gjë e tillë e pabesueshme. Nuk keni frikë të zhyteni thellë në territorin emocional dhe veçanërisht e doni kur mundeni ta bëni këtë për dikë me të cilin jeni në marrëdhënie. Ju gjithmonë ofroni shpatulat tuaja për të qarë dhe për t'i inkurajuar ata që të flasin atë që ndjejnë, edhe kur është e vështirë. Kur ata u larguan, e kuptuan se sa e rëndësishme ishte të kishe dikë si ju në jetën e tij apo saj, dhe sa tepër të durueshëm dhe të dashur ishit me të kur kishte aq shumë nevojë për ty. Atyre me të vërtetë u vjen keq që u larguan nga ju, sepse e kanë të vështirë të gjejnë dikë që i ka dëgjuar si ju.
Previous Post Next Post