Aroma e Përsosur për një Mashkull, sipas Horoskopit

femër duke nuhatur parfumin
Ilustrim

 Shumë njerëz mendojnë se është shumë e vështirë blerja e kolonjës së përsosur për të. Por astrologjia është një mënyrë e mrekullueshme për të 'qëlluar' në parfumin ideal që i përshtatet plotësisht njeriut tuaj të zemrës.

Shenjat e zodiakut mund të na ndihmojnë të përcaktojmë se çfarë erë shkon mirë me personalitetin e tij. Nëse i dashuri juaj është dikush që kalon shumë kohë jashtë shtëpisë, aroma e ngrohtë, e drunjtë, shkon mirë. Nëse është dikush që qëndron brenda shtëpisë dhe mblidhet, aromat qetësuese dhe të lehta do të shkonin në perfeksion.

Megjithatë, stili i tij i jetesës nuk është e vetmja gjë që duhet marrë parasysh ndërsa përpiqeni të blini një parfum. Duhet të konsideroni gjithashtu personalitetin e tij bazuar në astrologji. Si është ai me ju dhe me të tjerët? A është ai "gjallëria" e festës? Apo qëndron më shumë në sfond?

Blerja e aromës së duhur për të mund të jetë një mënyrë për të ndryshuar jetën e tij. Nëse nuk është gjithmonë i pranishëm në "vendin e ngjarjes", një parfum më i lehtë do ishte shumë i mirë për të, pasi ai njihet për mjedise më intime.

Parfumet e shtrenjta nuk janë domosdoshmërisht më të mirat. Personaliteti dhe mënyra e jetesës së tij nuk shkojnë gjithmonë me aromat komerçiale që prodhojnë markat e njohura - ai duhet të jetë 'uniku' për ty, apo jo?!

Në vijim po paraqesim një udhëzues për të blerë aromën e përsosur të kolonjës për të, sipas astrologjisë dhe horoskopit.

Dashi (21 mars - 19 prill)

Duke qenë shenja e parë, ju e dini se ai nuk ka frikë të thotë atë që mendon. Kjo shenjë zjarri nuk ka frikë të bëjë lëvizje të mëdha në karrierën e tij dhe jetën personale. Është një njeri që e di shumë mirë se si të punojë për një turmë të tërë.

Këto Desh zgjasin më shumë gjatë marrëdhënjes. Aromat më të mira për të janë aroma e guximshme dhe të mprehta si piper i zi, xhenxhefili, rozmarina dhe bergamot, sepse këto aroma mund të përballojnë ditët e tij të gjata; duke përfshirë kohën kur jeni bashkë me të në shtrat.

Demi (20 prill - 20 maj)

Shumë e shohin këtë si njeri të fortë. Por së brenshmi, ju e dini se planeti i dashurisë-Venusi, e bën atë një njeri të ëmbël dhe të dashur. Ai e urren luftën dhe zakonisht nuk zemërohet në biseda të nxehta nëse nuk e shtyni në skaje.

Kjo shenjë e Tokës njihet si një pjesëtar i shtëpisë që dëshiron të shtrihet në divan e të shohë një film të mirë. Aromat perfekte për Demin janë ato të vaniljes, çokollatës, jasemines dhe portokallit, që do ta bëjnë atë të bijë erë, njëjtë si një shtëpi komode.

Binjakët (21 maj - 20 qershor)

Përfaqësuar nga Binjakët, është dikush që përqafon të mirën dhe të keqen në jetën tuaj. Është ndryshe nga ndonjë shenjë tjetër zodiakore që mund të keni takuar. Është intelektualisht i zgjuar, posedon dhuratën e të kuptuarit, dhe mërzitet lehtë.

Aromat e mira për këtë shenjë të Ajrit janë ato që janë unike dhe të kundërta me aroma si piper i zi apo vanilja. Një përzierje erëzash dhe ëmbëlsie, është diçka që do ta befasojë përgjithmonë atë.

Gaforrja (21 qershor - 22 korrik)

Ndryshe nga miqtë e tyre Binjakë, njihen të ketë dy lloje të personaliteteve. Mund të shihet si një person shumë introvert në situata sociale, por ju e dini se ai është tepër i butë kur është në shtëpi. Dëshiron të kujdeset për shtëpinë dhe t'ju "mbushë" me gjeste romantike. Parfumi i përsosur për Gaforret duhet të jetë komod dhe i ngrohtë, si vanilja dhe druri i sandalit.

Luani (23 korrik - 22 gusht)

Gjithmonë mund ta gjeni në një parti ose jashtë në klub, ku të gjithë janë duke e shikuar. Si një luan, ai e dëshiron të qenurit në qendër të vëmendjes dhe bisedën me të gjithë. Kur jeni vetëm, e dini se pas atyre rrethanave, ai është një person i ëmbël dhe besnik. Për këtë shenjë zjarri, aromat që janë ekzotike dhe të guximshme do të jenë të përshtatshme, si fruti ekzotik i pasionit dhe guava.

Virgjëresha (23 gusht - 22 shtator)

Ai njihet si individi më i mëshirshëm dhe i kujdesshëm në jetën tuaj. Ai e dashuron organizimin dhe është një punëtor i vështirë. Kur vjen puna te planifikimi, mund të mbështeteni tërësisht në këtë shenjë të Tokës për të dalë me një plan rezervë kur gjërat shkojnë në rrugën e gabuar. Pëlqejnë aromat e freskëta, me prirje tek agrumet. Aroma pyllit dhe të zarzavateve, janë perfekte për të.

Peshorja (23 shtator - 22 tetor)

Peshorja është dikush që e do harmoninë dhe balancën në jetë. Shihet si princi i shenjave që beson në drejtësi dhe paqe. Kjo shenjë ajri i do artet dhe mëson gjëra të reja. Një parfum që më së miri pasqyron personalitetin e tij janë ato që kanë një ekuilibër të aromave të bukurisë dhe krijimtarisë si dëllinja, fiku dhe lule vjollca.

Akrepi (23 tetor - 21 nëntor)

Njihet si djali i keq me xhaketë lëkure të zezë dhe sy thellësisht intensiv. Është një person shumë i turpshëm, misterioz rreth njerëzve të rinj dhe i pëlqen të respektojë të tjerët përpara se të bëjë lëvizjen e tij. Megjithatë, ju e dini se kjo shenjë Uji leh shumë dhe nuk kafshon. Është një dashnor i butë dhe intensiv i cili përqafon errësirën dhe dritën e vetes. Aromat që janë intensive dhe dramatike janë të përshtatshme për të, që kanë tendenca të forta të florës, si era e miskut dhe qelibari ekzotik.

Shigjetari (22 nëntor - 21 dhjetor)

Gjysma hark dhe gjysmë kalë, është dikush që dëshiron të qëndrojë jashtë shtëpie dhe gjithashtu aventurat. E dini se atij i pëlqen të bëjë ato gjëra, të cilat kërkojnë që duart të bëhen pis, dhe të jetë një me natyrën. Kjo shenjë zjarri mund të jetë e padurueshme kur gjërat nuk shkojnë sipas tyre. Ai tërhiqet nga aroma që janë shpirtërore dhe intuitive, si drurë sandali, temjani, rrëshira me erë të mirë (mirra) dhe trëndafili.

Bricjapi (22 dhjetor - 19 janar)

Njëjtë si një Akrep, ka pamje të vështirë që mund të trembë disa njerëz. Ky Bricjap Deti nganjëherë qëllon me zemër të ftohtë, i cili është i vendosur të ketë sukses pa marrë parasysh çfarëdo gjëje. Sidoqoftë, kur është vetëm me ju, e dini që është një individ shumë i sjellshëm dhe i ndjeshëm. Me një vendosmëri të tillë, ai është dikush që kënaqet me erëra luksoze, si vanilja, fiku, lavanderi dhe frutat e tokës.

Ujori (20 Janar - 18 Shkurt)

Shumë e shohin si një njeri misterioz për shkak të ideve të tij futuristike. Është një vizionar që lidhet vetëm me pak njerëz. Kjo shenjë Ajri mund të shihet duke ecur nëpër qytet dhe duke i folur të gjithëve, për shkak të personalitetit të tij unik. Për njeriun tuaj Ujor, aromat më të mira janë ato ujore dhe të 'ajrosura' lehtë.

PISCES (19 shkurt - 20 mars)

Peshqit janë në harmoni me emocionet e tyre, shpirtëroren dhe inteligjencën. Për shkak të kësaj "triade" unike, nuk njihen mirë nga të tjerët dhe janë shumë mbrojtës për njerëzit e tyre.

Megjithëse dihet se është shoqëror dhe miqësor, nuk janë nga ata që tregojnë ngjyrat e tyre të vërteta nëse nuk i besoni plotësisht. Për shkak të aftësisë së tyre unike për t'u lidhur në një plan shpirtëror, gravitojnë me aroma të mira dhe unike si xhenxhefili apo karafili.
Previous Post Next Post