"Hoze Murinjo merr drejtimi e Kombëtares dhe fiton Euro 2016-tën"


Si për çdo vit e përditshmja “Daily Mail”, ka publikuar parashikimet gazmore dhe të çmendura të gazetarit, Peter Oborne. Ai parashikon se çfarë pritet të ndodhë në vitin 2016.

Ndërkohë, artikulli është i ndarë me muajt e këtij viti. Gazetari Oborne shkruan se në muajin shkurt, Hoze Murinjo do të marrë stolin e Shqipërisë për Euro 2016-n dhe do të mposhtë Anglinë me penallti në një fazë finale të Kampionatit Europian.

Por, parashikimi i Oborne shkon edhe më tej, kur shkruan se në fund, Shqipëria e Murinjos do të fitojë Euro 2016.

Gazetari humorist nuk ndalet. Ai parashikon, se Britania do të dalë nga Bashkimi Europiam dhe se Boris Johnson, kryetari i Bashkisë së Londrës do të shkojë në Shtëpinë e Bardhë në Uashington.
Previous Post Next Post