Goditet me Grusht në Fytyrë Kryeministri spanjoll (Video)

 Mariano Roy, Kryeministri spanjoll është goditur me grusht në fytyrë ditën e djeshme gjatë fushatës elektorale në rajonin e Galicisë.

Një djalë që ndodhej në mes të turmës, i kërkoi Kryeministrit që të bënte një foto me të, përpara se ta godiste me gusht në fytyrë.

Në video shfaqet një djalë i ri me flokë të zeza të shkurtëra dhe me një xhup të zi duke goditur kryeministrin.

Stacioni shtetërorë spanjoll RTVE raporton se gjatë goditjes, Kryeministrit i fluturan tutje zyzet.Një përfaqësues i qeverisë tha se kryeministri 60 vjeçar, nuk pësoi ndonjë dëmtim serioz gjatë goditjes, por më pas u prezantua në publik me një të skuqur në të gjithë anën e majtë të fytyrës së tij.

Agresori ishte një i ri 17 vjeçarë, sipas mediave spanjolle.

"Jam k kënaqur që e bëra," tha ai, sipas të përditshmes El Pais.
Previous Post Next Post