200 Huliganë Kroatë Ndalohen në Kufi pak orë para Ndeshjes

200 Huliganë Kroatë Ndalohen në Kufi pak orë para Ndeshjes

Disa orë përpara se të nisë ndeshja mes Skënderbeu dhe Dinamos së Zagrebit, e vlefshme për turin “Play Off” të Ligës së Kampioneve, policia kufitare e Hanit të Hotit ka ndaluar dhe më pas ka kthyer mbrapsht rreth 200 tifozë kroatë të konsideruar si huliganë me rrezikshmëri të nivelit të lartë.

Sipas burimeve nga klubi i Skënderbeut tifozët dyshohet se i përkasin grupimit famëkeq, “Bad Blue Boys”. Këta tifozë ishit të pajisur me bileta, por nuk kishin autorizim nga klubi i Dinamos për të qenë të pranishëm në stadium.

19 gusht 2015.
Previous Post Next Post