Turqi, dhia e destinuar për Kurban vret 13 vjeçarin pasi iu hodh në kokë

Heval Xildirim
Një 13-vjeçarë në Turqi është goditur në kokë nga një dhi e cila u hodh nga çatia e shtëpisë, dhe që ishte marrë nga familjarët për t'u sakrifikuar dhe ishte vendosur përkohësisht në çati.

Djaloshi fatkeq, Heval Yildirim, ndërroi jetë shumë shpejt pasi u godit në kokë nga dhia. Ngjarja ndodhi në provincën Diyarbakir në juglindje të Turqisë ditën e shtunë.

Policia lokale thotë që djaloshi ishte duke luajtur me shokët përpara ndërtesës së shtëpisë, dhe se u ndodh në vendin e gabuar në çastin e gabuar, kur dhia u mundua që të arratisej duke u hedhur nga çatia.

Mehmet Yildirim, babai i djaloshit, tha se e kishte blerë dhinë për ta sakrifikuar gjatë festës së Kurban Bajramit, dhe se nuk kishte vend tjetër më të përshtatshëm ku ta vendoste veç çatisë.

"Jam i shkretuar, çfarë tjetër mund të them? Nuk kam gjë për të thënë," tha i përlotur babai i Heval.
Previous Post Next Post