Formacioni - Shqipëri-Serbi

Formacioni - Shqipëri-Serbi
Sot në mbremje në orën 20:45 luhet sfida e shumëpritur mes Serbisë dhe Shqipërisë e vlefshme për eleminatoret e europianit “Francë 2016″. Tekniku italian Xhani De Biazi do të luajë me të njejtin formacion si në ndeshjen e fundit ndaj Danimarkës ku barazuan 1-1.
Berisha e ka vendin e sigurt në portë, mbrojtja do të jetë e përbërë nga Agolli, Cana, Mavraj dhe Hysaj.
Përpara këtyre mbrojtësave, do të pozicionohet Kukeli, ndërsa mesfushën do të përbëjnë Lenjani nga e majta, Abrashi e Xhaka në qëndër dhe Lila nga e djatha. Në sulm trajneri ynë do të vazhdoj ti besoj Bekim Balajt.

Nga ana tjetër tekniku i Serbisë Dik Advocat e ka të detyrueshme fitoren ndaj Shqipërisë, pas barazimit zhgënjyes në Armeni. Holandezi me shumë mundësi do të aplikoj modulin taktik 4-2-3-1. Në portë do të jetë Stojkovic, 4-shja e mbrojtjes do të përbëhet nga Kolarov, Nastasic, Mitrovic dhe Ivanovic, Matic dhe Gudel do të bëjën rolin e digës, ndërsa Markovic, Tadic dhe Tosic do të jenë në mbështetej të sulmuesit të vetëm Djordevic.
Formacionet:
Serbia (4-2-3-1) Stojkovic, Kolarov, Nastasic, Mitrovic dhe Ivanovic, Matic, Gudel, Markovic, Tadic dhe Tosic, Djordevic.
Shqipëria: (4-5-1) Berisha, Hysaj, Mavraj, Cana, Agolli, Kukeli, Abrashi, Xhaka, Lila, Lenjani, Balaj.
Previous Post Next Post