Turkish Airlines pezullon fluturimet për në Izrael


 as.jpg


Turkish Airlines - Transporti Kombëtarë Turk - ka pezulluar përkohësisht fluturimet për në Tel Aviv. Drejtori i kompanisë tha se kjo masë është ndërmarrë për arsye sigurie.

Shefi i Turkish Airlines, Temel Kotil, tha se dy avionë që duhet të fluturonin nga Stambolli në Tel Aviv duhej t'u kthenin mbrapsht për shkak të pasigurisë.

Të martën. Ministri turk i Transportit, Detit dhe Komunikimit deklaroi se nuk do fluturohet për në aeroportin Ben Gurion për 24 orët e ardhshme, bën të ditur Agjencia Kombëtare Turke AA.
Turkish Airlines pezullon fluturimet për në Izrael Turkish Airlines pezullon fluturimet për në Izrael Reviewed by Tiranasoculus on 7/23/2014 08:07:00 PM Rating: 5
Powered by Blogger.