Liverpool ofron 18 milion euro për Shaqirin


Liverpool ofron 18 milion euro për ShaqirinSipas tabloidit zviceran Blick, Liverpool ka bërë ofertë zyrtare për Xherdan Shaqirin. Gjiganti nga Anfield thuhet se i ka ofruar Bayern Munichut 18 milion euro për yllin kosovar.

Liverpool e ka marrë seriozisht transferimin e Xherdan Shaqirit në Anfield gjatë kësaj vere. Madje, sipas tabloidit zviceran Blick, Reds ka bërë ofertë zyrtare për Xherdan Shaqirin.

Raportohet se gjiganti nga Anfield se i ka ofruar Bayern Munichut 14.2 milion funte (18 milion euro) për kartonin e yllit kosovar.

Ish mesfushori i Baselit është në kërkim të një klubi të ri, pasi është i pakënaqur me hapësirën e ofruar nga Pep Guardiola.

Përveç Liverpoolit, interesim për reprezentuesin zviceran kanë shfaqur edhe tri skuadra nga Serie A: Juventusi, Roma dhe Milani.

Previous Post Next Post