Ristani: Në Sarandë, në administratë njerëz me precedentë penalë

dsds.jpg
Deputeti i Partisë Demokratike, Arben Ristani tha sot ,gjatë një konference për shtyp se, njerëz me preçedentë penal po zënë vend në administratën publike. Ristani tha se, “Kryeministri Rama është duke i hapur rrugën trafikantëve dhe emëruar ata në zyra të rëndësishme të shtetit.”
Sipas Ristanit, i cili publikoi një fotografi të  Klement RstaBalili, emëruar kreu i Drejtorisë Rajonale të Transportit në Sarandë, arrestuar në vitin 2006 me 750 kg drogë.
“Ai dyshohet se udhëhiqte një grup kriminal në atë zonë”, tha Ristani
Previous Post Next Post