Përfundojnë kërkimet në Turqi, 301 minatorë të vdekur


dsds.jpg


Numri i të vdekurve si rezultat i shpërthimit të minierës në Turqi, ka arritur në 301 persona.
Gjatë ditës së sotme ekipet e shpëtimit gjatë ditës së sotme kanë përfunduar kërkimet pasi gjetën dy minatorë, që besohet se janë viktimat e fundit të tragjedisë së 13 majit.

Ministri i Energjisë, Taner Yildiz, ka njoftuar se numri i viktimave ka arritur në 301 derisa nga tragjedia kanë shpëtuar 485 minatorë të tjerë.

Si rezultat i tragjedisë, ka pasur protesta të shuma të mbarë Turqinë.

Policia ka përdorur gaz lotsjellës dhe ujë më presion, për ti shpërndarë protestuesit që ishin mbledhur më 16 maj, në qytetin ku ka ndodhur tragjedia, Soma.
Përfundojnë kërkimet në Turqi, 301 minatorë të vdekur Përfundojnë kërkimet në Turqi, 301 minatorë të vdekur Reviewed by Tiranasoculus on 5/17/2014 09:11:00 PM Rating: 5
Powered by Blogger.