Shenjat e Horoskopit që do ju largojnë nga jeta e tyre pa u menduar dy herë

çift duke u grindur
 Çift duke u grindur, ilustrim
Astrologjia mund të jetë e dobishme për shumë gjëra. Por mund të jetë vërtet e dobishme nëse përpiqeni të kuptoni mënyrën më të mirë për të lundruar në konflikt me njerëzit e tjerë. Nëse ndodh që jeni në anën e keqe të dikujt, është e dobishme të dini nëse ata janë një shenjë zodiakut që janë shumë falës ose një shenjë që nuk do të hezitojnë t'ju heqin nga jeta e tyre për mirë.

Nëse keni bërë diçka dhe e gjeni veten me kushte të këqija me dikë, konsiderojeni veten me fat nëse merreni me një Binjakë, Peshore, Shigjetar ose Peshk. Sipas astrologes Elisa Robyn, PhD, këto katër shenja kanë tendencë të jenë më falësit. Janë gjithashtu ata që kanë më shumë gjasa t'ju japin një shans të dytë.

"Peshqit përqendrohen në marrëdhënie dhe të qenurit të dashur, kështu që ata kanë tendencë të falin dhe të ecin përpara", thotë Robyn. Ata mund t'ju bëjnë të ditur se si i lëndoni ata, kështu që ata do të thonë atë që duhet t'ju thonë. Por kanë aftësinë të përqëndrohen më shumë në marrëdhëniet në përgjithësi, në mënyrë që të zgjidhni sa më shpejt problemet tuaja.

Binjakët dhe Peshorja mund të shohin të dy anët e çdo situate. Një Binjak do të kalojë më shumë kohë duke menduar nëpër hapa dhe do të dëshirojë të di pse ju i tradhtuat ata, ndërsa një Peshore do të përpiqet të shohë pikëpamjen tuaj.

Shigjetari është kërkuesi i fundit i aventurave midis zodiakut. Sipas Robyn, "Ata do të lëvizin në horizonte të reja dhe do të harrojnë pse u lënduan kaq shumë, pasi t'ju japin të gjitha detajet".

Pastaj ka shenjat e zodiakut që nuk do të hezitojnë t'ju largojnë nga jeta e tyre. Këtu janë ato shenja, sipas astrologëve:

Dashi

"Dashi nuk është një shenjë që lejon që bari të rritet nën këmbët e tyre, ose të rrethohet me njerëz që ata i konsiderojnë të padenjë," thotë Leslie Hale, astrologe me Keen.com, për Bustle. "Dashi është shenja e sunduar nga Marsi, i cili nga astrologët përmendet si 'Zoti i Luftës,' ose planeti i veprimit." Pasi të bëni gabime me to, do keni fatin të keni një shans të dytë. Ata nuk do mendohen dy herë për prerjen e lidhjeve me ju. Sipas Hale, ata nuk duan të humbin kohën e tyre me njerëzit që nuk do vepronin për ta ose që do t'i tradhtojnë.

Janë udhëheqës të lindur natyralë, janë aventureske dhe me të vërtetë konkurrues. Janë gjithashtu shumë të shtyrë nga pasioni, i cili mund të jetë edhe një gjë e mirë dhe e keqe. Nëse do të shihni anën e errët të natyrës së tyre të zjarrtë, do të shihni dikë që mund të zemërohet dhe bëhet agresiv. "Dashi është luftëtar dhe është gjithmonë gati për një betejë," thotë Robyn. "Nëse i shtyn, ata do të marrin shpatën e tyre dhe do t'i presin lidhjet me ty".

Luani

Luani mund të jetë shumë romantik, bujar dhe besnik ndaj njerëzve që i duan. Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet, Luani është një shenjë që dashurohet lehtë dhe mund të nxitojë drejt e. Ata e duan faktin e të qenurit të dashuruar. Mbi të gjitha, duan që të duhen nga të tjerët. Në përgjithësi, Luanët janë shumë rehat duke qenë në qendër të vëmendjes. Janë të njohur për dashurinë ndaj vëmendjes dhe kujdesen për mënyrën sesi njerëzit i perceptojnë ata.

Sipas Hale, Luani është shenja e sunduar nga Dielli dhe gjithashtu shenja e familjes mbretërore. "Luani mund të jetë më besniku i miqve, por një miqësi ose marrëdhënie që një Luan e konsideron të padenjë, thjesht do ta përfundojë," thotë ajo. "Një Luan llogarit mënyrën se si ata trajtohen nga të tjerët, duan të jenë me rëndësi kryesore në çdo marrëdhënie, mik apo në ndonjë mënyrë tjetër." Ata mendojnë se nëse ata mund të jenë besnikë ndaj jush, nuk ka asnjë arsye pse të mos jeni besnikë ndaj tyre. Nëse nuk jeni besnikë, nuk ka "asnjë vend në gjykatën e tyre" për ju.

Akrepi

Akrepi e di se çfarë duan dhe çfarë nuk duan. Sipas Robyn, "Nëse përfundoni në fundin 'nuk dua' të spektrit, ata do të largohen pa u menduar dy herë." Janë shenjë Uji që i ndjejnë gjërat shumë thellësisht. Nëse bëni diçka për t'i lënduar, do ta marrin shumë personalisht. Ëdhe më e dhimbshme për ta, sepse hezitojnë për njerëzit që lejojnë të hyjnë në botën e tyre të brendshme.

"Sapo të pranoheni dhe të ruheni nga sekretet që Akrepi ia zbulon shumë pak njerëzve, duhet të jeni të vetëdijshëm që ata do t'i marrin këto seri konfidenciale mjaft serioze", thotë Hale. "Nëse pranoheni dhe gaboni ndonjëherë ose tradhtoni një Akrep, papritmas do të gjeni veten në pjesën e jashtme, duke kërkuar të futeni brenda."

Ujori

Ujorët pëlqejnë të mendojnë për të tjerët. Ata njihen për dashurinë ndaj komunitetit dhe shërbimin ndaj njerëzve të tjerë. Janë shumë unikë dhe mirëkuptues. Mund të miqësohen shumë dhe me këdo. Sidoqoftë, nuk mund të qëndrojnë gënjeshtarë, hajdutë ose ata njerëzit me qëllime të këqija. "Ata mund të veprojnë sikur t'ju falin, por kurrë nuk do të harrojnë se i keni plagosur", thotë Robyn. "Janë mirë vetëm dhe shumë lehtë mund të gjejnë dikë që t'ju zëvendësojë".

Lajmi i mirë është se: ju mund të parandaloni që këto shenja t'ju largojnë. "Me ndonjë prej këtyre shenjave, ju duhet të kërkoni falje, të pranoni mënyrën se si i keni lënduar dhe të kërkoni një shans të dytë," thotë Robyn. "Nëse ju duan, mund të jenë të hapur, por mos harroni se jeni në provë". Varet nga ata që të vendosin kur dhe nëse dëshirojnë të ktheheni në jetën e tyre.

Është e rëndësishme të theksohet se çdo shenjë e zodiakut mund të shtyhet për t'i prerë lidhjet me dikë për mirë. Edhe një shenjë si Demi, i cili është shumë besnik, rezistent ndaj ndryshimit dhe ka të ngjarë të qëndrojë në një marrëdhënie shumë kohë pasi të jetë bërë largimi, mund të shtyhet në kufirin e tij. Këto janë vetëm katër shenjat e zodiakut që nuk do të mendojnë dy herë para se të ndërpresin lidhjet me dikë.
Previous Post Next Post