Sefer Seferi mposhtet nga Tyson Fury në raundin e katërt (VIdeo)


 Megjithëse ka vetëm një humbje me pikë në karrierën e tij, boksieri shqiptarë nuk arriti dot të mposhtë Tyson Fury-n, legjendën e boksit botërorë për momentin,i cili nuk ndeshet prej gati tre vitesh.

Sefer Seferi mposhtet nga Tyson Fury në raundin e katërt (VIdeo)

Ndeshja e zhvillua në Manchester Arena, e cila ishte mbushur me shqiptarë të diasporës nga vende të ndryshme të botës për të mbështetur dhe inkurajuar Seferin në këtë ndeshje tejet të vështirë të karrierës së tij, e cila  përbën njëkohësisht edhe humbjen e dytë për të që nga dita kur u ngjit në ring për herë të parë. Për më tepër shijojeni videon e mësipërme./Oculus News
Previous Post Next Post