Si sillet me ish-Partnerin çdo shenjë e Horoskopit

Si sillet me ish-Partnerin çdo shenjë e Horoskopit


Dashi

 Dashi është ndër shenjat më intensive të horoskopit. Kjo reflektohet edhe në marrëdhënjet e tyre. Ata bëjnë përpjekjet më të mëdhaja kur vjen puna tek marrëdhënjet. Megjithëse nuk i lënë kollaj të marrin fund, është e vështirë për ta që t'i shkëpusin lidhjet me personin që kanë dashur. Përfundojnë duke u bërë miq me ish partnerin apo partneren.

Demi

Këtu kemi të bëjmë me qenie pasionante por kokëforta. Janë shembulli i pasionit në amrrëdhënje. Ndarja i çon ata në njërin nga dy drejtimet. Drejtimi i parë i bën që të presin çdo lloj lidhjeje me ish-in. Drejtimi i dytë i bën të ngjiten pas kujtimeve të ish-it. Pavarësisht çfarë bëjnë, në të shumtën e rasteve kanë rënë në kurthin e marrëdhënjes së shkuar.

Binjakët

Binjakët janë shenja e zodiakut e njerëzve sentimental. Ndjenjat dalin në pah kur ndahen nga dikush. Nuk e kanë të lehtë t'i lënë pas ndjenjat për ish-in. Mund të mos takohen me ish partnerin/en, por kujtimet ngelen tek ta për disa kohë. Sidoqoftë kjo nuk do të thotë se ndarja i mërzit ata për shumë kohë. E gjejnë shpejt çorientimin.

Gaforrja

Gaforret janë të ndjeshme por sërish njerëz të fortë. Nuk e hapin zemrën në prani të shumë njerëzve. Kur ndahen, nuk do t'i shihni kurrë të qajnë. Jo sepse nuk qajnë, por qajnë kur janë vetëm. Siqofotë fuqia që kanë i ndihmon ata të ecin përpara.

Luani

Luani kërkon vëmendjen. Kur ndahen, nuk heqin dorë nga të qenit në qendër të vëmendjes. Kërkojnë vëmendjen e ish partnerit-es duke u lidhur me dikë tjetër. Nuk do t'i shihni të rënkojnë ndonjëherë për diçka.

Virgjëresha

Janë inteligjentë dhe njerëz emocional. Ndonjëherë do vëreni që janë shumë të rezervuar. Kjo natyrë e rezervuar dhe intelekti sinjalizon që ndërsa ndarja ndodh, nuk ka kthim prapa. Preferojnë që t'i këpusin njëherësh të gjitha lidhjet.

Peshorja

Peshoret janë njerëz të dashur, përkujdesës dhe ndër më të këndshmit për t'u pasur pranë. Kjo natyrë reflektohet në marrëdhënje gjithashtu. Kujdesen dhe dashurojnë të dashurin apo të dashurë në atë pikë sa që bëhet e vështirë për ta që të vazhdojnë përpara. Ndjejnë një boshllëk në jetën e tyre kur ndahen. Kjo shkakton shumë qarje dhe depresion githashtu. Megjithëse nuk e shprehin edhe në sy të ish-it. Madje sillen këndshëm me ta.

Akrepi

Akrepat kanë lidhur me dashuri për të pasur fuqi. Kjo ego për fuqi i bën pak intrevert kur vjen puna për të shprehur emocionet e tyre. Ndjejnë sikur humbasin fuqi kur e bëjnë diçka të tillë. Kur ndahen nga partneri, orvaten në maksimum për të fshehur zemrën e lënduar të tyre. Ja arrijnë aq mirë kësaj gjëje, sa që njerëzit nisin të besojnë se nuk kanë pasur ndonjëherë ndjenja për personin me të cilin janë ndarë. Gjithsesi sillen këndëshm me ish partnerin apo partneren. Qasja e tyre e ftohtë i jep atyre një sens ftohtësie, çfarë e bën të vështirë për dikë të besojë nëse e ka vrarë mendjen ndonjëherë për ish-in.

Shigjetari

Këtu kemi të bëjmë me aventurierët dhe njerëzit me shpirt të madh. Do t'i gjeni gjithmonë të gatshëm për të provuar gjëra të reja. Por kanë fobi nga angazhimi. Kur ndahen, nuk shqetësohen shumë. E marrin me qetësi. Janë shumë optimistë dhe nuk e humbasin lehtë shpresën. I besojnë konceptit të të jetuarit jetës në ekstreme. Kjo qasje i bën mjaftueshëm të fortë për të menaxhuar çdo shqetësim nga ndarja. E humbasin shpejt mendjen pasi janë ndarë nga ish partneri apo partjerja.

Bricjapi

Këta njerëz kanë lindur me një nevojë të veçantë. Me nevojën për t'u ndjerë të dobishëm nga të tjerët pavarësisht gjithçkaje. Kështu që kur janë në marrëdhënje i dhurojnë çdo gjë partnerit. Kjo nevojë për t'u ndjerë të dobishëm i bën të ndihen tejet të shqetësuar kur vjen puna tek ndarja. Nuk e pranojnë faktin kur dikush po i lë. Kjo bën që të përpiqen e të kërkojnë vazhdimisht që të lidhen sërish me ish-in.

Ujori

Janë njerëz krenarë që qëndrojnë larg shoqërisë së turmës. Kjo natyrë ndikon gjithashtu edhe në marrëdhënjet e tyre. Rrallë hapen krejtësisht ndaj partnerit. Sidoqoftë, kjo mënyrë e distancuar për t'ju afruar gjërave i ndihmon kur janë duke vuajtur nga një ndarje. Nuk do t'i shihni kurrë në kurthin e një marrëdhënjeje. Shkëpusin çdo lidhje të mundshme të ish partnerit apo partneres nga jeta e tyre.

Peshqit

Peshqit janë ëndërrimtarë dhe njerëz emocional. Besojnë në bërjen e sakrificave dhe përpjekjeve kolosale. Janë zemërdhembshur, ndaj sillen shumë mirë me ish-in. Pavarësisht se janë miqësorë me ish-in, kurrë nuk precipitojnë sërish në lidhje, edhe nëse kjo shoqëri i lëndon./Oculus News
Previous Post Next Post