Çfarë thotë shenja Horoskopit për Seksualitetin Tuaj


Dashi

Dashët janë të pasionuar, por agresive dhe të padurueshëm. Jetojnë për aktin e pushtimit seksual dhe priren të jenë ndjekës dhe jo të ndjekur. Nuk janë domosdoshmërisht romantik. Tërhiqen kur vjen puna për të bërë dashuri, por kur kjo ndodh, garajtojnë gjëra mahnitëse. Duan atë çfarë duan, dhe e duan tani. Pra, nëse ajo që ata duan e marrin kur të duan, atëherë të jeni i sigurt që të gjitha nevojat tuaja do të plotësohen.

Partnerët më të mirë seksual: Luani, Dashi, Binjakët, Ujori.

Demi

Demat duan pak verë dhe për të ngrënë për t'u joshur ngadalë përpara se të shpresojnë të shkojnë në shtrat me dikë. Janë tepër sensuale dhe vdesin për aromat, tingujt, dhe prekjet seksuale më shumë se sa vetë zgjimi seksual. Janë një shenjë e besueshme dhe e lehtë që i duan gjërat e pakomplikuar, seks pa u menduar dy herë. Pasi ata të vendosin do jeni ju, libido e tyre lëshohet pa pushim për të pushtuar botën tuaj.

Partnerët më të mirë seksual: Akrepi, Gaforrja, Virgjëresha, Bricjapi.

Binjakët

Binjakët nuk frikësohen të flasin fjalë të pista dhe të flirtojnë pashpresë me partnerët vetëm për t'i stimuluar ata mendprisht. Ata janë të lehtë dhe të rehatshëm me seksualitetin e tyre që çon në shumë eksperimente dhe seks në vende të pamenduara. Binjakët mund të nevrikosen, kështu që mos e merrni personalisht me ta nëse ngrenë pantallonat apo fustanin kur jeni në kulmin seksual.

Partnerët më të mirë seksaul: Dashi, Binjakët, Shigjetari, Ujori

Gaforrja

Gaforret nuk bien në shtrat me këdo. Ata preferojnë më shumë dashurinë se seksin dhe kanë qasje kreative ndaj seksit. Ndërsa mund të duken të trembur në fillim, ata janë të dashuruar posesiv, serioze dhe intensive me një fiksim oral lehtë. Seksi gjithmonë do të jetë plot epsh, i dashur dhe i pasionuar me një gaforre pasi t'i ketë vënë "kthetrat" mbi ju.

Partnerët më të mirë seksuale: Demi, Luani, Bricjapi, Peshqit.

Luani

Luanët janë aq dramatike në shtrat si edhe në jetën e përditshme. Të prirur për joshje paraprake, Luanët e dashuruar të pasionuar dhe të vëmendshëm. Ata duan të jenë të goditur, mendërisht dhe fizikisht, dhe sa më shumë të duartrokisni aftësitë e tyre, aq më të gjatë do t'ju kënaqin. Ata janë të njohur për joshjet e tyre të vazhdueshme dhe të fuqishme seksuale dhe nuk presin të marrin miratim. Përse të shqetësoheni? Lërini të bëjnë pak shfaqje për ju.

 Akrepi, Dashi, Shigjetari, Luani.

Virgjëresha

Kjo shenjë me energji të lartë është e dëlirë. Virgjëresha në fakt mund të jetë mjaft seksuale në çastin e duhur. Ata janë të pasionuar dhe romantike dhe zakonisht preferojnë partnerë më pak agresive. Prekja e çdo lloji mund të thotë "lojë seksuale" për to: puthjet, masazhet, duke luajtur me flokët e tyre ... Ata nuk kërkojnë lëkure dhe pranga, por vetëm një eksperiencë të pastër dhe të kujdesshme dashurie.

Partnerët më të mirë seksuale: Demi, Peshorja, Peshqit, Bricjapi

Peshorja

Peshorja në përgjithësi konsiderohet si një nga shenjat më të rafinuara të zodiakut me shije të patëmetë. Ata kërkojnë pak më shumë nxitje mendore dhe puthje si fillim, dhe më pas dinë vetë si të veprojnë kur vjen momenti i duhur. Ndërsa janë mendjehapur dhe të intriguar nga qasjet e reja në kënaqësinë seksuale, nuk i kanë qejf objektet seksuale.

Partnerët më të mirë seksuale: Dashi, Binjakët, Luani, Shigjetari.

Akrepi

Gjithkush e di që Akrepat janë të ngadaltë. Por kanë një reputacion shumë të provuar për të qenë qenie jashtëzakonisht epshore, të pasionuar, dhe seksuale. Edhe pse Akrepat janë kokfortë, kanë emocione të forta të lidhura me makinë e tyre seksuale. Janë aventurierë, por duan që të jetë më shumë se për vetëm seks dhe dashuri; mos prisni 20 minuta që të përfundoni me ta. Janë më shumë për seksin transformues, pozicione të reja.

partnerët më të mirë seksuale: Demi, Luani, Akrepi, Peshqit

Shigjetari

Shigjetarët janë të hapura, dashur, dhe të përkushtuar për t'ja kaluar mirë. Ata janë tepër të vëmendshëm në dhomën e gjumit dhe sigurohen që të gjitha nevojat tuaja të përmbushen. Për shkak të shpirtit të tyre endacak, kanë tendencë të kushtojnë vëmendje të shkurtëra dhe ia mësyjnë spontanitetit dhe aventurës. Pavarësisht nëse je "singell" apo e/i martuar, Shigjetarët do përpiqet me çdo kusht të kryejnë marrëdhënje seksuale ku të jetë e mundur. Garantojnë që do ja kaloni mirë.

Partnerët më të mirë seksuale: Luani, Dashi, Binjakët, Ujori

Bricjapi

Ngjashëm me Akrepi, Bricjapët kanë një reputacion për të qenë një nga shenjat më epshore por edhe tepër të apasionuar, pa e marrë vesh ndokush. Ata nuk mundohen shumë për të zgjuar epshin e tyre dhe krenohen për shkak të qëndrueshmërisë së tyre seksual.

Partnerët më të mirë seksual: Gaforrja, Demi, Bricjapi, Virgjëresha, Akrepi

Ujori

Libido e ujorit ngjallet shpejt nga stimulim mendor dhe ata do të jenë të gatshëm që të provoni çdo gjë ... me kusht që të tingëllojë interesante dhe mund të arrijnë orgasma të shumta. Ndërsa në përgjithësi konsiderohet si një shenjë intelektuale, idealiste, dhe jo tepër seksuale, mund të jenë tmerrësisht të pasionuar, me kushtin që  partneri i tyre i plotëson ata në nivelin mendorë.

Partnerët më të mirë seksual: Ujori, Binjakët, Dashi, Shigjetari

Peshqit

Peshqit janë kameleonët. Ata bashkohen me të gjithë llojet e njerëzve dhe nuk e kanë të vështirë përshtatjen sipas nevojave dhe dëshirave të partnerëve të tyre. Ata duekt se kurrë nuk e kanë problem për të tërhequr njerëzit drejt tyre, pa pasur nevojë të jetë haptazi agresive për këtë, por mund të jetë pak përzgjedhës në lidhje me personin që zgjedhin për në shtrat. Natyrisht edhe ata duan të marrin diçka, por Peshqit janë krijesa sensuale dhe të gjallë që janë më të fokusuar të kënaqin partnerin e tyre se veten. Kanë imagjinatë të ndezur, pavarësisht ... por sigurohuni që edhe partnerët tuaj Peshq të arrijnë orgazmën, sepse edhe ata e meritojnë.

Partnerët më të mirë seksual: Gaforrja, Virgjëresha, Peshorja, Akrepi.
Previous Post Next Post