Lionel Messi, lojtari më i mirë në botë sipas "Globe Soccer Awards"

Lionel Messi, lojtari më i mirë në botë sipas "Globe Soccer Awards"

 Futbollisti i shquar botërorë Lionel Messi fitoi të dielën çmimin si lojtari më i mirë në edicionin e shtatë të "the Globe Soccer Awards", ndërsa Barcelona, ekipi ku ai lindi, mori çmimin si klubi më i mirë i futbollit.

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu fitoi çmimin si presidenti më i mirë i vitit.

Trajneri belg Marc Wilmots fitoi gjithashtu çmimin si trajneri më i mirë, ndërkohë Andrea Pirlo i Italisë dhe Frank Lampard i Anglisë morën çmimin e karrierës.
Previous Post Next Post