Idlib, avionët rus godasin gjykatën, 40 civilë të vdekur

Idlib, avionët rus godasin gjykatën, 40 civilë të vdekur

Nga sulmet ajrore të avionëve luftarakë rusë të cilët kanë patur në objektiv ndërtesën e gjykatës në Idlib të Sirisë mësohet se kanë humbur jetën 40 civilë dhe janë plagosur 150 të tjerë, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas informacioneve që gazetari i AA-së ka marrë nga autoritetet e mbrojtjes civile mësohet se avionët e ushtrisë ruse kanë lëshuar 8 raketa mbi ndërtesën e gjykatës në Idlib në veriperëndim të vendit, që ndodhet nën kontrollin e opozitarëve.

Teksa theksohet se ekipet e mbrojtjes civile kanë nxjerrë dhjetëra trupa nga rrënojat mësohet se në rajonin ku kanë sulmuar avionët rusë janë shkaktuar dëme serioze.
Previous Post Next Post