Turqia rrëzon një Avion Rus?

Turqia rrëzon një avion rus?
 Mediat botërore janë duke raportuar gjerësisht se një avion luftarak rus është rrëzuar nga ushtria turke, për shkelje të hapësirës ajrore. “Daily Mail”, “The Telegraph” dhe CNN janë në mesin e mediave që kanë raportuar lajmin, por theksojnë se ai është ende s'është konfirmuar zyrtarisht. Sipas raportimeve, pak orë më parë ka ndodhur një shpërthim në veri të Sirisë, në kufirin me Turqinë.

Bëhet e ditur se ka të ngjarë që një avion rus të jetë goditur nga raketat e ushtrisë turke dhe është rrëzuar.

Tencionet mes Turqisë dhe Rusisë kanë qenë kritike kohët e fundit. Pasi Turqia pretendon se avionët rus që nisen për të goditur ISIS kanë shkelur hapësirën ajrore të Turqisë.
Previous Post Next Post