11-vjeçarja malteze mrekullon me këngën shqip të Nishliut (Video)


 Një 11 – vjeçare nga Malta ka konkuruar me një këngë në gjuhën shqipe në programin për fëmijë “Next Talent”, i adaptuar edhe nga Tv Klan me versionin “Gjeniu i vogël”.

Christina Magrin mahniti jurinë e “Next Talent” me këngën e Rona Nishliut “Suus” gjatë përformancës së saj live.

Ky është një rast i veçantë dhe ndër të paktat që një këngët në gjuhën shqipe kapërcen kufinjtë dhe interpretohet në një talent show nga një e huaj.

Kënga e Nishliut kënduar nga 11-vjeçarja malteze u prit mirë edhe nga audienca, e cila deri tani ka marrë mbi 103,000 shikime në you-tube, ku e tërë pipullsia e Maltës është 403,000 banorë.

Previous Post Next Post