15-vjeçarja godet 20 herë me thikë mamanë pasi pa video të ISIS

15-vjeçarja godet 20 herë me thikë mamanë pasi pa video të ISIS
Borch
 Një ngjarje shokuese ka ndodhur në Danimarkë pak ditë më parë, ku një 15 vjeçare ka goditur me thikë deri në vdekje mbi 20 herë mamanë e saj, siç thekson  policia e Danimarkës.

Lisa Borch tani është dënuar me 9 vjet heqje lirie nën akuzën e vrasjes.

Sipas policis, përpara se Borch të kryente aktin mizor, ishte duke parë një video ku ISIS po i printe kokën David Haines dhe Alan Henning.

Tine Romer Holtegaard u gjet nga policia e mbluluar në gjak në shtëpinë e saj në Kvissel.

Policia shkoi për verifikim pas Borch i tha një postieri se kishte dëgjuar mamanë e saj të ulëriste, dhe më pas pa një burrë të mardhë të largohej nga shtëpia.

Pasi policia analizojë kompjuterin e Borch, dhe zbuloi se ajo ishte duke parë video të ISIS. Mbi kompjuter u gjendën shenjat e gishtërinjve të Borch dhe të dashurit të saj Bakhtiar Mohammed Abdulla.

Borch dhe Abdulla kishin planifikuar të fluturonin për në Siri e të luftonin në krah të ISIS.

Motra e madhe e Borch i tha policisë se mamaja i kishte thënë disa herë asaj të mos dilte me Abdullahun, dhe për këtë çështje ato u grindnin shpesh mes tyre.
Previous Post Next Post