Jennifer Lopes: Ja me se ushqehem për çdo ditë


Lopes ka një trup fantastik që e ka zili çdo femër. Sigurisht që ajo nuk harron kurrë të nxjerrë në pah pikat më të forta trupit të saj.

"Nuk e detyroj veten. Por kam mësuar rëndësinë e mbajtjes së një stili të shëndetshëm jetese.

Lopes lançoi së fundi BeTheGirl Challenge, një kompeticion që inkurajon gratë të jenë më të shëndetshme dhe të lumtura. Pjesëmarrësit i nënshtrohen së bashku me Lopes - e cila sigurisht që i motivon në çdo çast -  një programi 10 javor ku marrin recetat përkatëse, bëjnë fitnes të personalizuar  dhe përftojnë këshilla nga ekspertë të ushqimit.

Ylli i holllivutit zbuloi për revistën "People" disa sekrete të mënyrës së saj të të ushqyerit.

Për hidratim
Pirja e ujit përgjatë gjithë ditës.

Për mëngjes
BodyLab, është një përzierje që Lopes e konsumon çdo mëngjes, e cila përbëhet nga ushqimet e mëpopsthme:
3/4 filxhan çaji me luleshtrydhe
1/4 filxhan çaji me boronica
1/3 e mjedrës
1/4 Filxhan çaji me kos
1/4 Lugë gjelle kanellë
1/4 Lugë me mjaltë
1/4 Lugë me limon të freskët

Drekë
Një tufë sallatë jeshile, duke ua hequr kërcenjt e mëdha dhe duke ia grirë hollë-hollë gjethet.
2 copa kubike sa një lugë gjelle kungulli të pjekur në tost apo zgarë
2/3 50 gram djathë të thërmuar "queso"
2/3 Lugë limoni të freskët
2 Lugë vaj ulliri ekstra të virgjër
1/3 e qepës së llojit "shallot", të grirë me kujdes, dhe pak kripë deti për shije

Pasdite
Një mollë mesatare

Darkë
Gjoks pule pa kocka dhe pa lëkurë
1/2 lakër Brukseli të grirë
1/2 zhardhok (patate e ëmbël) të pjekur me kripë deti

Mes vakteve
Çokollata, biskota dhe patate të skuqura.

Kaloritë në total: 1392./People/
Previous Post Next Post