Greqia do t'i blejë armë Rusisë derisa BE të ndalojë sanksionet ndaj MoskësGreqia do vazhdojë të blejë armë të reja nga Rusia, deklaroi të mërkurë ministri grek i mbrojtjes, Panos Kammenos, gjatë vizitës së tij në Moskë.

"Ne do promovojmë posedimit e armëve si Tor-M1. Kornet dhe S-300, të cilat i kemi blerë tashmë," deklaroi Kammenos, sipas medias shtetërore "Sputnik".

Kamenos deklaroi se Athina dhe Moska mund të vazhdojnë me "marrëveshje të reja," nëse BE vazhdon me sanksione kundër Rusisë.

Previous Post Next Post