Kapen 81 klandestinë në Shkodër

Kapen 81 klandestinë në Shkodër
Policia e Shkodrës, në bashkëpunim me efektivë të policisë kufitare të qytetit veriperëndimor, kanë bërë të mundur ndalimn e 81  klandestinëve me prejardhje nga vendet e treta.

Burime policore bëjnë të ditur se aksioni i policisë eshte organizuar në orët e para të mëngjesit të së shtunës në aksin rrugor Koplik-Hani Hotit, ku u identifikuan klandestinët, të cilët kishin hyrë në rrugë joligjore në kufirin shqiptar.


81 klandestinët e kapur janë shoqëruar në drejtorinë e Policisë Shkodër, ku dhe u trajtuan me ndihmë ushqimore dhe shëndetësore, ndërsa tashmë po punohet dhe për kthimin e tyre me urdhëra vullentare.

Nuk është hera e parë që Policia shqiptare ka ndaluar klandestinë, të cilët kane hyre ilegalisht në vendin tonë, raste të ngjashme ka pasur edhe në të shkuarën.
Kapen 81 klandestinë në Shkodër Kapen 81 klandestinë në Shkodër Reviewed by Oculus News on 3/21/2015 12:26:00 PM Rating: 5
Powered by Blogger.