Itali: Gjendet kutia zezë e anijes që u dogj në mes të Adriatikut
Zjarrfikësit dhe hehtuesit italianë e kanë gjetur kutinë e zezë, në anijen transportuese, Norman Atlantic, e cila para disa ditësh ishte përfshirë nga zjarri.

Hetuesit italianë thanë sot se shpresojnë se të dhënat e incizuara në kutinë e zezë, do të mundësojnë të zbulojnë se çka e ka shkaktuar shpërthimin e zjarrit, nga i cili janë vrarë së paku 11 vetë në anije.


Kjo anije është tërhequr nëpër Detin Adriatik dhe më 2 janar është ankoruar në portin italian, Brindizi.

Komandanti i zjarrfikësve në Brindizi, Michele Angiuli, tha se është shumë herët të dihet se a ka ende trupa të pajetë në anije, në të cilën zjarri ende nuk është shuar.

Zjarri e përfshiu anijen më 28 dhjetor, derisa ajo lundronte nga Greqia për në Itali, me 477 njerëz në të.

Sipas autoriteteve të Greqisë, 19 vetë ende konsiderohen të zhdukur.
Itali: Gjendet kutia zezë e anijes që u dogj në mes të Adriatikut Itali: Gjendet kutia zezë e anijes që u dogj në mes të Adriatikut Reviewed by Oculus News on 1/03/2015 02:53:00 PM Rating: 5
Powered by Blogger.