Shqipëria kampion europe në peshëngritje për të rinjtë

Hysen Pulaku shpallet Kampion Europe në kampionatin për të rinjtë në Qipro në sportin e peshëngritjes.

Gjatë kampionatit të zhvilluar në Qipro, Pulaku eshte shpallur kampion Europe ne peshën 85 kg  në shtytje, ndërsa në shkëputje dhe dy garësh ka marrë medalje duke  bere krenar shqiptaret dhe duke ngritur sërisht flamurin kuq e zi.


Hysen Pulaku vazhdon suksesin per Shqiperine,  te nisur nga  Kampioni i Botës në Peshëngritje Daniel Godelli dhe Kampiones Romela Bega.
Shqipëria kampion europe në peshëngritje për të rinjtë Shqipëria kampion europe në peshëngritje për të rinjtë Reviewed by Oculus News on 11/27/2014 09:02:00 PM Rating: 5
Powered by Blogger.