Vriten 3 ushtarë grek me predhë mortaje gjatë stërvitjes në Volos

Vriten 3 ushtarë grek me predhë mortaje gjatë stërvitjes në Volos

Tre ushtarë grek janë vrarë dhe një oficer është plagosur kur një predhë mortaje shpërtheu gjatë një stërvitjeje ushtarake pranë Volos, në rajonin e Thesalisë në Greqinë Qëndrore.

Ministri Mbrojtjes shpalli tre ditë zie në forcat e armatosura për këtë ngjarje të rëndë që i mori jetën 3 ushtarëve profesionist.

Oficeri i plagosur është duke u mjekuar në spitalin e Volos. Për gjendjen e tij shëndetësore nuk jepen detaje, raporton ekathimerini.

Previous Post Next Post