(Video-ndeshja) Arnoldi shqiptarë shpallet Kampion Europe në boks

Boksieri shqiptaro-zviceran i cili ka lindur në qytetin e Gjakovës, Arnold Gjergjaj, ka fituar titullin Kampion Europe në versionn EBU-EE (European External European Union), që është përbën njëkohësisht edhe ndeshjen më të vështirë të karierës së tij

Para fillimit të ndeshjes, që u zhvillua mbrëmjen e djeshme në Basel të Zvicrës, në matjet zyrtare, Gjergjaj rezultonte 105.9 kg, ndërsa Adnan Redzoviq 107.4 kg, shkruan "illyriapress".

"Kobra" shqiptar, Arnold Gjergjaj numëron 26 fitore, 20 prej të cilave me K.O, dhe nuk e ka pësuar asnjë humbje..
Previous Post Next Post