Arrestohet kreu i komunës Ksamil, abuzoi me lejet e ndërtimit

Arrestohet kreu i komunës Ksamil, abuzoi me lejet e ndërtimit

Arrestohet kryetari i Komunës Ksamil dhe shefi i Urbanistikës, pasi akuzohen për shpërdorim detyre.

Bëhet fjalë për Besnik Abedini dhe Fatos Malaj, të cilët dhanë 15 leje ndërtimore në kundërshtim me ligjin.

Sipas informacioneve që bën të ditura policia, lejet ndërtimore janë dhënë në periudhën 2012-2014. Duke marrë shkas nga abuzimet me detyrën, sektori i Antikrimit Ekonomik në Sarandë ka arrestuar dy zyrtarët e Komunës..
Arrestohet kreu i komunës Ksamil, abuzoi me lejet e ndërtimit Arrestohet kreu i komunës Ksamil, abuzoi me lejet e ndërtimit Reviewed by Oculus News on 10/01/2014 04:32:00 PM Rating: 5
Powered by Blogger.