Tjetër avion përplaset: Air Algerie AH5017 me 116 pasagjerë në bord përplaset në veri të Malit

as.jpg
Një tjetër avion është përplasur ditën e djeshme, bëhet fjalë për Air Algerie AH5017, i cili është përplasur në veri të Malit, Afrikë, dhe kishte në bord 116 pasagjerë.

Air Algerie AH5017 po fluturonte nga Burkina Faso për në Algjeri.

Raportohet se janë vërjetur mbetje të avionit në veri të qyteteve Aguelhoc dhe Kidal, sipas shërbimeve lokale të lajmeve, raporton Agence France-Press.

Deri tani nuk është e qartë se çfarë e shkaktoi përplasjen dhe sa është numri i viktimave, ndërsa hetimet po vazhdojnë nga autoritetet respektive.
Previous Post Next Post