Drogba rikthehet tek Chelsea

 as.jpg


Chelsea ka publikuar lajmin se sulmuesi nga Bregu i Fildishtë, Didier Drogba do të jetë një futbollist i Chelseat. Për Drogbanë i cili sezonin e fundit u aktivizua te turqit e Gallatasarait, ky është një rithim në Londër.

Ka qenë vetë trajneri Mouriho i cili e ka kërkuar me ngulm sulmuesin i cili te Chelsea ka kaluar vitet më të arta të karrierës së tij. Drogba do të të firmosë një kontratë një vjeçare me londinezët dhe shihet nga drejtuesit si partneri ideal i Diego Kostës në sulmin e “bluve”, raporton ora sport.
Previous Post Next Post