Tiparet dominuese të çdo shenje të Horoskopit


Çdo shenjë e horoskopit është e njohur për trajtat bazike dhe personalitetin thelbësorë që e karakterizon. Këto shenja ndikojnë në mënyrën se cilët jemi dhe se si merremi vesh me njerëzit në jetë. Luajnë një rol të rëndësishëm në llojin e personit që vërtetë jemi. 

Disa shenja janë të qeta dhe të relaksuara, ndërsa të tjera kanë karakter të nxehtë dhe kokëfortë. Sigurisht që këto trajta dhe ndryshime në personalitet mund të ndryshojnë fare pak nga çdo shenjë dhe shumë faktorë të tjerë hyjnë në lojë në nivele të ndryshme.

Çfarë ju bën unik? Mendoni se personaliteti juaj duket i vërtetë bazuar në shenjën tuaj të horoskopit? Hidhini një sy këtyre 6 shenjave dominante të trajtave të personalitetit dhe na bëni me dije me anë të komenteve nëse mendoni se e juaja është e saktë apo jo dhe përse:

Dashi

1. Mban qëndrime mjaftueshëm të logjikshëm

2. Agresiv

3. Romantik

4. Entuziast

5. Pak si fëmijë

6. Sigurohet që të kujdeset për veten në fillim


Demi 

1. Shumë dominant

2. I mprehtë dhe vëzhgues

3. I ndjeshëm dhe i butë

4. Kokëfortë

5. Me perspektivë të kujdeshme për jetën

6. I/e dashur xheloz


Binjakët 

1. Kanë pasion për të renë

2. Janë natyrë kurioze

3. Janë shoqërorë

4. Mendjemprehtë

5. Kreativ

6. Të vështirë për t'u arritur emocionalisht


Gaforrja

1. Të dashur dhe emocional

2. Të matur

3. Intuitiv

4. Të edukuar

5. Të pavendosur dhe me humor të rëndë

6. Zemërgjerë dhe mbrojtës


Luani

1. Bujarë dhe të përzemërt

2. Besimtarë

3. Të fortë dhe kategorik

4. Të harbuar dhe entuziastë

5. Kokëfortë

6. Me mendje të hapur dhe ekspansiv


Virgjëresha

1. Modest dhe të turpshëm

2. Të përpiktë dhe seriozë

3. Praktik

4. Inteligjen dhe analitik

5. Me tendencë që të kritikojnë më tepër seç duhet

6. Perfeksionistë


Peshorja

1. Diplomatik

2. Sharmant dhe flirtues

3. Të hijshëmd dhe të vetëpërmbajtur

4. Të mirë dhe të dashur

5. Të pavendosur dhe të ndryshueshëm

6. Të dhembshur


Akrepi

1. Të vendosur dhe energjik

2. Të fuqishëm

3. Tërheqës si magnet dhe dinamik

4. Detyrues dhe të fiksuar

5. Sekretiv

6. Kreativ dhe shpikës


Shigjetari

1. Të ndershëm dhe të drejtpërdrejtë

2. Intelektual

3. Filozofik

4. Të pakujdesshëm dhe të papërgjegjshëm

5. Entuziastë

6. Optimistë dhe liridashës


Bricjapi

1. Të shkathët

2. Të kujdesshëm

3. Me tendencë të jenë egoist

4. Të disiplinuar

5. Të ftohtë kur janë në zjarr

6. Aftësi të fuqishme për të tejkaluar vështirësitë


Ujori

1. Mendimtarë shumë të lirë

2. Miqësorë

3. Racional

4. Kanë tendencë të jenë pa takt

5. Të besës dhe idealist

6. Origjinal dhe krijues


Peshqit

1. Imagjinarë

2. Të dhembshur dhe vetëmohues

3. Artistë

4. Kanë tendencë të mos jenë praktik

5. Intuitiv dhe dashamirës

6. I kuptojnë idetë e reja


Ju përshkruan krejtësisht shenja juaj? Na thoni përse dhe përse jo duke komentuar më poshtë!
Previous Post Next Post