Elbasan - "Policët" qëllojnë me Kallashnikov në lokal, tre të vdekur


Shokohet Elbasani! Persona te veshur me uniforma policie kane qelluar me bresheri automatiku drejt nje lokali ne Elbasan.

Ngjarja eshte regjistruar mbremjen e sotme prane stadiumit ‘Elbasan Arena". Nga te dhenat paraprake dyshohet se si pasoje e bresherise se armeve kane mbetur te plagosur 7 persona. Burime jozyrtare thone se ka edhe 3 viktima. por kjo nuk eshte konfirmuar ende as nga policia dhe nga mjeket.

Nderkaq, mesohet se gjendja e te plagosurve paraqitet kritike per jeten. ndersa 5 prej tyre do te transportohen me urgjence drejt spitalit te Traumes ne kryeqytet me helikopter te Ministrise se Brendshme. qe pritet te ulet nga momenti ne moment ne stadiumin Elbasan Arena”. Sapo u njoftuan per rastin. forca te shumta policore si dhe nje autoambulance mberriten ne vendin e ngjarjes dhe nisen hetimet. I gjithe Elbasani eshte si ne shtetrrethim. ndersa kjo regjistrohet si ngjarja me e rende ne keto 25 vitet e fundit per kete qytet.

Burime zyrtare bene me dije se eshte rrethuar lagja “Kraste" si dhe zona prane stadiumit per te here te mundur lokalizimin dhe kapjen e autoreve te ngjarjes. Sakaq. forcat e rendit kane ngritur postblloqe ne disa rruge hyrese-dalese ne qytet. Nuk dihen ende shkaqet dhe rrethanat e kesaj ngjarje te rende. ndersa hetimet vijojne ende.
Previous Post Next Post