10 "selfie" të shkrehura pak çaste para Vdekjes

Xenia Ignatyeve

1. Xenia Ignatyeve bëri një "selfie" nga lartësia prej 15 metrash e një ure, për të impresionuar miqtë e saj. 17 vjeçarja humbi ekujlibrin dhe ra mbi një kabëll korenti, ku humbi tragjikisht jetën.

Jenni Rivera

2. Në dhjetor të vitit 2012, pop stari meksikan Jenni Rivera dhe miqtë e tij bënë një "selfie" vetëm disa momente përpara se të hypnin në një avion privat, i cili u përplasas tragjikisht duke mos lënë asnjë të mbijetuar

Courtney Sanford

3. Në 26 prill të vitit 2014,Courtney Sanford postoi këtë foto, e nxitur nga kënga e Pharrel Williams "Happy" (Lumturia); vetëm disa sekonda më pas ajo u përplas me një kamion. Fatkeqësisht aksidenti rezultoi fatal për të.


4. Kjo "selfie" është shkrehur nga artisti i famshëm portorikan i muzikës regaton, Jadiel, shkarkuar në "instagram" disa çaste më parë se të përplasej tragjikisht me motor në Maj të vitit 2014, në Nju Jork.


5. Gary Slok dhe mamaja e tij bënë një selfie vetëm pak kohë pasi fluturuan mbi Amsterdam me Malaysian Airlines MH17, i cili u qëllua mbi Ukrainë në vitin 2014.


6. 21 vjeçari Oscar Otero Aguilar humbi jetën e tij ndërsa po përpiqej të bënte një "selfie" me një pistoletë për ta postuar në Facebook në korrik të vitit 2014. Djali meksikan i apasionuar me armët qëlloi aksidentalisht veten me plumb në kokë. Fatkeqësisht nuk mbijetoi dot.


7. Një 13 vjeçare e quajtur Karen Hernandez donte të bënte një "selfie" në bregun e lumit El Tunal në Durango, Meksikë. Fatkeqësisht ajo ra në lum dhe u mbyt; zjarrëfikësit e gjetën trupin e saj në korrik të po atij viti.


8. Në mars të vitit 2014, një 21 vjeçarë vdiq më Jaen, Spanjë, nga elektriciteti ndërsa kishte hypur në majë të trenit që ishte në lëvizje e sipër.


9. Këto dy femra po bënin një "selfie" ndërsa ishin duke kënduar karaoke në makinën e tyre. Vajzat iraniane pushuan së pari rrugën për një moment dhe u përplasën me një tjetër makinë. Mbijetuan; bënë edhe një tjetër "selfie" gjatë rrugës për në spital.


10. Një çift polak po mundohej të bënte një "selfie" në tehun e një shkëmbi në Portugali, në gusht të vitit 2014. Të dy u rrëzuan dhe humbën jetën.
Previous Post Next Post