Kapen 22 klandestinë sirianë në Kakavijë

Vijon fluksi i klandestinëve që vijnë nga vendet e Afrikës. Ditën e sotme Policia Kufitare e Kakavijes kapi 22 emigrantë ilegalë nga Siria.

Sirianët u kapën gjatë natës në fshatin Glinë. Midis tyre ishin 10 femra dhe 6 fëmijë.

Klandestinët nga Siria kishin hyrë në territorin shqiptar përmes kufirit jeshil nga Greqia.


Autoritetet lokale të Gjirokastrës bëjnë me dije se shtetasit sirianë do të deportohen për në shtetin grek.
Previous Post Next Post