Dënohet me burg kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu

Gjykata e Tiranës dënoi sot me dy vjet burg kryetarin aktual të Bashkisë së Kamzës Xhelal Mziu, i cili një ditë më parë u shpall si kandidat i partisë demokratike edhe për garën e 21 qershorit. Ai akuzohet për “Shpërdorim detyre” dhe “Shkelje të barazisë në tendera”. Ndërkohë partia socialiste shpalli sot kandidatët e saj për mbi 25 bashki në të gjithë vendin, duke njoftuar se mesjavën e ardhshme do të vendosë edhe për kreun e bashkisë së kryeqytetit.

Dënohet me burg kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu Dënohet me burg kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu Reviewed by Oculus News on 4/10/2015 10:09:00 PM Rating: 5
Powered by Blogger.