UEFA shtyn vendimin e ndeshjes Serbi-Shqipëri për nesërUEFA shtyn vendimin e ndeshjes Serbi-Shqipëri për nesër
Shtyhet dhënia e vendimit për ndeshjen Serbi-Shqipëri nga Komisioni i Disiplinës kërkoi kohë.

Mësohet se Komisioni i Disiplinës në UEFA do ta japë nesër vendimin për ndeshjen e 14 tetorit.

Lajmi për shtyrjen e vendimit konfirmohet nga kreu i FSHF-së, Armando Duka.

Presidenti i FSHF-së theksoi në një intervistë për Top Channel të mërkurën se nëse vendimi nuk do të jetë i favorshëm për kombëtaren tonë, çështja do të shkojë në Komisionin e Apelit të UEFA-s.

Komisioni i Disiplinës të Uefa-s që pritet të japë një vendim për ndeshjen Serbi-Shqipëri, fillimisht do të vendosë për fatin e takimit të ndërprerë në minutën e 41 e më pas do të bëjë të ditur dënimet për federatat dhe lojtarët e përfshirë në sherr.
Previous Post Next Post